Petturiko?

XXXXX

Ollaan seurustultu poikakaverin kanssa kohta puoltoist vuotta. Viime viikonloppuna löysin viestin puhelimesta (tallentamaton numero) jossa luki jotain että se kuulostaisi mukavalta. Soitin kyseiseen numeroon, joka oli naapurin neiti. Mieheni on koko suhteemme ajan lähetellyt tälle tytölle viestejä joissa haluaa häntä yms.. Näin nämä viestit. Mieheni väittää että muuta ei ole ollut, tosin kielsi nämä viestitkin vielä kun olin ne jo nähnyt. Ja tämä nainen sanoo että ovat myös harrastaneet seksiä koko ajan. En tiedä mitä ajatella.

Olemme tässä saman katon alla vielä olleet. Tunteet heittelee laidasta laitaan. Kaiken kukkuraksi riideltiin niin pahasti että oli vaikeaa kävellä. Ensin mies kuristi ja sitten pyörähdin liikkuvasta autosta. Haluaisin hänet pois ja sitten taas en. Hän haluaisi jatkaa kanssani, rakastaa minua yli kaiken.

Sanokaa nyt jotain järkevää mulle. Mihin se siitä muuttuisi.. Voisiko? Hän sanoi viesteihin syyksi, että häntä on satutettu monta kertaa ja hän halusi että hänellä on antaa jotain takaisin, jos minä olisin jotain puuhannut. Ja sen että han halusi tuntea itsensä halutuksi. Meillä on mun mielestä asiat kuitenkin mennyt hyvin. Seksiä lähes joka päivä, hellyyttä. Joskus on voinut olla joku viikon tauko jos on ollut kiireistä.

Meillä oli kyllä suhteen alussakin vaikeuksia. Löysin tyttöjen numeroita puhelimesta joita hän ei osannut selittää. Ja yksi tyttö sanoi että oli harrastanut seksia mieheni kanssa. Eikä tämä myöskään ollut ensimmäinen kerta kun hän kävi kimppuuni. Syyksi on sanonut kun en ole kuunnellut häntä.

5

1013

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • YYYY

      no on petturi. on se ihme ettei selvistä merkistä tajuta. tajutaanko sitä edes sitten jos suoraan sanotaan??!!

    • vaan riitaa

      jos kuristaa ja "pyöräyttää" ulos liikkuvasta autosta. Se ON pahoinpitely. Mieti ensin sitä, eli älä nyt hyvä ihminen anna toisen käsiksi käydä, siis lähde kun vielä voit. Ja jos useampi nainen on myöntänyt seksisuhteen, niin luultavasti kyseessä on muutakin kuin viestit.

      Ala nyt jo pakata kassejasi, ettet ala kuvitella olevasi mitenkään syyllinen miehesi käytökseen, koska vain hän on syyllinen siihen.

    • ennen kuin oot siinä kunnossa

      ettet pääse enää kävelemään ollenkaan. oikeasti, tuon pahemmaksi ei voi enää mennä, olen ollut todistajana pahoinpitelyssä samankaltaisessa tilanteessa... myöhemmin selvisi että miehellä ainakin yksi toinen kihlattu ja yksi lapsi toisen kanssa. heihin kaikkiin hän piti yhteyttä yhtä aikaa.

      älä ala tuohon. lähde nyt ku vielä voit. mitä pitempään sitä vitkuttaa sitä vaikeempaa se on. Älä ala haikaileen miestä joka haluaa sulle pahaa. jos ei haluis ni ei se löis eikä nakkais autosta ulos ... tuo on pahoinpitely! usko lähe ennen ku oot vainaa..:! sit on enää paha katua mitään... sekin päivä meinaan koittaa jos siihen jäät! nimim. kokemusta on!

    • Mieti millaista on muutaman vuoden kuluttua, jos jo nyt on tuollaista; pettämistä ja vielä lisäksi pahoinpitelyä. Voin omasta kokemuksesta sanoa, että jos lyö kerran, lyö myös toisenkin ja sen jälkeen mies ei pidä sitä minään. Kerran pettämisen vielä saattaisin jotenkin ymmärtää, lyömistä en enää koskaan.

    • joo..

      Vaikka ei oliskaan petturi, niin kuulostaisi olevan ainakin väkivaltainen.. eikö siinä nyt ole jonkin verran syytä jo muutenkin miettiä eroa?.. Ja kyllähän tuo toisaalta aika selvältä petturilta kuulostaa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      6
      3743
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3629
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      129
      3375
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3352
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2206
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1778
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      34
      1545
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1471
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1423
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1333
    Aihe