Minkälaista seutua on Söderkulla? Onko ns.hyvää ja rauhallista seutua? Mietittiin, että jos sieltä päin ostaisi omakotitalon. Ollaan tällainen lapsiperhe, ja etenkin kiinnostaisi tietää onko Söderkulla turvallinen paikka lasten kasvaa?
Söderkulla?
nuorinainen
41234
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Luultavasti Söderkulla on alueena ok, mutta sinne pitää mennä Itä-Helsingin kautta, jos aikoo joskus käydä töissä ja ostoksilla. En minä ainakaan valitsisi itäpuolta, jos länsipuolenkin voisi valita. Elämähän ei rajoitu vain kotipihaan.
Kyllä täytyy olla tosi herkkänahkainen jos kokee senkin kauheaksi, että joutuu ihan Itä-Helsingin läpi ajamaan :D
Söderkulla on melko nätti ja rauhallinen asuinpaikka. Ikävä kyllä, Helsingistä muuttaa sinne niin paljon porukkaa, että ei Söderkulla kovin kauaa pysy rauhallisena ja idyllisenä asuinpaikkana =/
Ala-aste on lähellä keskustaa, puistoja löytyy joka lähtöön ja jopa erilaisia kerhojakin on. Kannattaa käydä katsastamassa paikat ennen muuttoa =)
Onko kukaan käynyt siinä savolaisen juntin uudessa salissa - pärjääkö siellä muulla kuin savolla?