Pirun merkki

Kohta kai vaaditaan nostamaan kättä ja tehdä siihen pedon merkki.

"Ainahan vaatia soppii - eri asia on jos tehhään.

Minun lapa se ei helepolla keiku."
4330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Ainahan vaatia soppii - eri asia on jos tehhään. Minun lapa se ei helepolla keiku."

Pyh, sinä menet muun lauman mukana kuin lammas. Kaikki ihmiset menevät kuin rakeet.

Jos vaihtoehto olisi että et saisi ostaa etkä myydä ja sinut suljettaisiin yhteiskunnasta, niin sinä olisit Pirun merkki -projektissa mukana kannattajajäsenenä.

Äänestä
  • Tuskin olen tähänkään saakka lauman mukana mennyt, vaikka on tullut putkaa ja linnaa. Osta mitä ostat. Pirun merkkiä ei oteta.

    Äänestä

kannata kuunnella vääräoppisia lahkoja. Voi tulla
paha pettymys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulee kirjoitti:

Kohta kai vaaditaan nostamaan kättä ja tehdä siihen pedon merkki.

"Ainahan vaatia soppii - eri asia on jos tehhään.

Minun lapa se ei helepolla keiku."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu