Perussuomalaisten palstalle oma sheriffi!

Hyvä! Nyt saatiin vihdoinkin tälle palstalle oma sheriffi! Tiukkaa linjaa vaan heti alusta asti.
4247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Palstalla kyllä oli seriffi mutta oli lopettanut homman ilmoittamatta siitä. Muutaman päivän selvittely tuotti tulosta ja nyt asia korjattu. Tässä linkki tuohon aikaisempaan viestiini.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000019&posting=22000000017874641

Valvonnassa perustana on yleiset keskustelujen säännöt http://keskustelu.suomi24.fi/ohje/#saannot

Jos joku asiaton viesti jää minulta huomaamatta niin klikkaamalla "ilmoita asiattomasta viestistä" linkkiä saan siitä ilmoituksen suoraan sähköpostiini sekä linkin asiattomaksi ilmoitettuun viestiin.

Ilmoitetut asiattomat viestit poistan aina sitä mukaa kuin koneelle ehdin ja aika usein viestejä tuleekin melkoisesti joten siitäkin syystä joskus häirikköviesti saattaa pysyä palstalla useamman tunnin.

Normaalipäivänä ilmoituksia tulee 50-100 mutta kiireimpinä aikoina jolloin on jotain mullistavaa tapahtunut kuten nyt israelin tapauksessa viestejä tulee lähemmäksi 200 kpl päivässä.

Eiköhän tämä Perussuomalaistenkin palsta vilkastu vaalien lähestymisen myötä ja sen kautta myös asiaan kuulumattomat viestitkin. Keskustapalsta nyt onkin jo melkoinen temmellyskenttä.

Äänestä
  • Aikoo tehdä tälle sekopäälle sosialisti,nykyinen nimim.tietäjä iän ikuinen.Joka on jatkuvasti Soinin kimpussa,ja nimittelee häntä ala-arvoisilla nimillä.Kohta taas tahti kiihtyy.Itse ehdottaisin,että heti pois ne turhat,ja sairaat kirjoitukset.Ainakin syyskuun 1pv.jälkeen siihen mennessä hän on uhannut syrjäyttää Soinin.

    Äänestä

  • sheriffi kirjoitti:

    Aikoo tehdä tälle sekopäälle sosialisti,nykyinen nimim.tietäjä iän ikuinen.Joka on jatkuvasti Soinin kimpussa,ja nimittelee häntä ala-arvoisilla nimillä.Kohta taas tahti kiihtyy.Itse ehdottaisin,että heti pois ne turhat,ja sairaat kirjoitukset.Ainakin syyskuun 1pv.jälkeen siihen mennessä hän on uhannut syrjäyttää Soinin.

    -ja kuuluukin- nimitellä.

    Äänestä

  • "Eiköhän tämä Perussuomalaistenkin palsta vilkastu vaalien lähestymisen myötä ja sen kautta myös asiaan kuulumattomat viestitkin. Keskustapalsta nyt onkin jo melkoinen temmellyskenttä."

    Eipä täällä normaalia ja kunnon keskustelua juuri näy, jos laittaa jonkun asiallisen viestin, niin törkeetä siihen heti tulee vastaukseksi. Mutta jos on lusikalla annettu niin ei voi kauhalla vaatia - siis järkeä...

    Tinni-Tunni

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kansallismielinen kirjoitti:

Hyvä! Nyt saatiin vihdoinkin tälle palstalle oma sheriffi! Tiukkaa linjaa vaan heti alusta asti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu