Israelilla on

200 ydinasetta,siis maalla joka on 20 000 km2 eli me1kein 18 kertaa Suomea pienempi,ja meillä ei ole yhtään.Meille kanssa me olemme ainoa kansa kenelle ne on oikeutettuja.Suomen pitää saada ainakin n4000 ydinasetta tämä takaisi turvallisuutemme??????
1138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

käyttöön tietenkin.

ei voi olla niin että israelilaisen henget kostetaan kunnon paukuilla kun suomalaisen henki tiukanpaikan tullen maksaisi tappajalle muutaman hassun hornetin yli lennon verran.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jopa... kirjoitti:

200 ydinasetta,siis maalla joka on 20 000 km2 eli me1kein 18 kertaa Suomea pienempi,ja meillä ei ole yhtään.Meille kanssa me olemme ainoa kansa kenelle ne on oikeutettuja.Suomen pitää saada ainakin n4000 ydinasetta tämä takaisi turvallisuutemme??????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu