Silmä mustana

Onkohan mitään keinoo, jolla tuon niin kauniin silmän sais normaalin näköseks? Turpeessa ja mustana.

Ei viittis töihi mennä silmä mustana...
1175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Heti vahingon satuttua olisi pitänyt painaa kylmällä, vaikkapa pakastevihannespussilla turvonnutta kohtaa. Olisi sitä estänyt turpoomasta.

Pari viikkoa ainaskii saat kattoo kun silmäsi vaihtaa väriä. Et kertonut millon on sattunut, mutta saattaa parin päivän jälkeen tapahtumasta olla vielä pahemman näkönen kun veri laskeutuu.

Ei kun pakkelia naamaan (jos auttaa sekään tai osaa oikein laittaa).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


surkeeta kirjoitti:

Onkohan mitään keinoo, jolla tuon niin kauniin silmän sais normaalin näköseks? Turpeessa ja mustana.

Ei viittis töihi mennä silmä mustana...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu