Somaleja palautetaan

http://iltasanomat.fi/uutiset/sahkeet/Suomi aikoo palauttaa somalialaisia rikosten vuoksi/1208035
4285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onko pideelle jo ilmoitettu?

Äänestä

...kaikki, sillä elintaso pakolaisia ei tarvita suomeen. Raakaa tekstiä tämä ehkä on joillekin, mutta mielipite tämä vaan on.

Äänestä

ei kun kartta pojille käteen :)

Äänestä

olis pitänyt harrastaa samaa politiikkaa jo kymmenen vuotta sitten. Taitaa olla Suomen poliisi kurkkua myöten täynnä! HYVÄ, HYVÄ!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Suomesta kirjoitti:

http://iltasanomat.fi/uutiset/sahkeet/Suomi aikoo palauttaa somalialaisia rikosten vuoksi/1208035

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu