Mikä on miehen mitta.
millaiseen mieheen nainen rakastuu
Kääpiö äly
25939
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Nainen rakastuu hulttioihin ja renttuihin, jotka hän luulee voivansa muuttaa oman mielensä mukaisiksi ihannemiehiksi. Melko usein tuhlaa nainen koko elämänsä tähän työhön, kunnes lopulta ottaa eron katkeroituneena elämäänsä ja koko mies sukupuoleen.
Saattaa myös alkaa juopotella samaan tahtiin miehen kanssa kunnes alkoholisoituu ja kadottaa suunan elämästään, eikä tiedä enää onko tulossa vaiko menossa.
Kunnon miehet ja mammanpojat eivät naista kiinnosta, koska he eivät ole riittävän jännittäviä, eivätkä tarjoa mitään haastetta älyllisestä ylemmyydestään ylpeilevälle kauniimman sukupuolen edustajalle.
mikä meissä rentuissa naisia niin viehättää,
että he tekevät itsestään melkein pellen.
Älkäähän nyt yleistäkö!! On meitä kunnon miehistäkin tykkääviä naisia olemassa!!:)
Pitäisi olla nainen, että tietäisi jotain noista viehätysjutuista. Eihän näillä miehen yhden asian aivoilla voi mitenkään hahmottaa naisen monimutkaisia ajatuksia. Jos vaikka naisen työkaverin varoittavat häntä miehen rentusta ja kertovat miten kova juoppo tuo hulttio on, niin kahta kauheemmin käy nainen miehen kimppuun. Kyllä se on niin käsittämätöntä miehen aivoilla.
vaan vetoaa jotenkin naisen suojeluvaistoon tai johonkin.. Mulla ei taida sellaista ollakkaan, minä kun pidän hyväkäytöksisistä (olipas ikävä sana) ja kohteliaista miehistä!!:)
samaa mieltä!!!!!! eipäs yleistetä!!
Ehkäpä vain joillain naisilla ovat nuo "äidinvaistot" niin voimakkaat, että he haluavat laittaa ojennukseen jokaisen miehenpuolen, eivätkä vain yksinkertaisesti voi kävellä rentun ohi tai ylitse.
paikkaansa!:) Se on harva nainen joka rakastuu hulttioon ja renttuun, kyllä suurin osa naisista haluaa kiltin ja luotettavan miehen joka kunnioittaa naista, on hyväkäytöksinen ja kohtelias, pukeutuu siististi jne...ainakin minä..:)
olen samaa mieltä kanssasi, vaikkka olenkin nainen. näin se on ja me naiset olemme tosiaan aika valikoivia. KUNNONMIEHET JA MAMMANPOJAT olisivat mitä ihaninta saalista, heistä mieluisimpia saisikin ja lutusia. se olisi oikeaa elämää, eikä viinalla pilattavaa.
mää mammanpojan otan kun jonku itsetietosen rantaleijonan joka komeilee lihaksillaan ja luulee olevasa joku adonis, sellaset ei mua kiinnosta yhtään tippaa..tietenki saa miehellä olla lihaksia, en sitä sano, mutta kohtuus kaikessa..:)
Voipi olla vaan näiden kateellisten miesten puhetta, kun näkevät naisten korjaavan rentut talteen, eikä itsellä käy tuuri naismaailmassa. Ehkä joskus myöhemmin on heidän aikansa ja hetkensä.
On tylsä ainakin joskus olen kuullut naisen
sanovan.
Tohon ei ole enää mitään lisättävää...
Taitaavat vaan nuo naiset vaan periaatteen vuoksi vakuutella kunnollisen miehen valitsevansa, mutta on kuitenkin nuo rentut pohjimmiltaan paljon kiinnostavampia. Niistä kun ei koskaan tiedä mitä keksivät kun taas tämän tavallisen miehen toimet on etukäteen ennustettavissa.
Nuorna tyttönä ollessani rakastuin renttuun parikin kertaa.. Eka petti mua jo tapaamisiltana (se oli nopee!!), toinen jaksoi vongata kaks viikkoa kunnes löys anteliaamman (eli vähän kärsivällisempi tapaus)..
Sit rakastuin kunnon mieheen, jonka kans ollaan marssittu samaan suuntaan yli yhdeksän vuotta.
Mulle riitti noin pieni renttu-annos. Jos nyt sinkkuuntuisin, en kyl viitsis tuhlata energiaani renttuihin, kun parempaakin on saatavilla!!:)
hieman renttu on,parempi kuin nihilisti kunnollinen.
Tämä kokemuksesi tavallaan tukee väittämää, että naiset rakastuvat renttuihin. Ei vaan ole tutkittu miten pitkäksi aikaa. Se siis vaan näyttää siltä, että renttujen ympärillä pyörii jatkuvasti naisia, kun nämä hakevat näistä miehistä huonot kokemuksensa ennen kun lopullisesti rakastuvat kunnon miehiin. Hyvä, että heilläkin on vielä toivoa elämässään.
Voi siis olettaa, että nainen kaivatessaan enemmän haasteita, ohittaa nämä lutuiset kunnon miehet ja ottaa haasteen vastaan yrittäessään rakentaa rentusta kunnon miestä itselleen. Koska periksi antaminen ei sisälly sitkeän naisen sanavarastoon, saattaa hän yrittää vuosikausia miehen muokkaamista ennen väsähtämistään. Tällöin hän viimein tajuaa päästää irti rentusta tai sitten muuttuu itsekin rentuksi kun ei enää kerta kaikkiaan jaksa miehen vauhdissa.
Etkös tuota ole huomannut?
ei ainakaan älykääpiöön... kyllä pikkuisen ainakin pitää olla maalaisälyä, tai kaupunkilaisälyä. Ja tasapainoakin vähän, että pystyssä pysyy ;) siis mies.
et sillä tallella on se, jota naisilla ei olekaan ja sen mittahan se ratkaisee. No ei vaineskaan ;DD
kilttiin herrasmieheen joka hieman renttumainen,puhelias ja sanavalmis mutta ei suupaltti eikä hiljainen hissukka,
komea ei tartte olla mutta kunhan hoitaa itseään ja pukeutuu hyvin,antelias sekä reilu ja rehti,
ei juoppo mutta ei raivoraitiskaan
ja ja ja vaikka mitä vielä mutta jutusta tulisi liian pitkä jos kaikki kriteerit laittaisin;)
Miehiä jotka osaavat juoda kohtuudella...
http://www.hs.fi/teksti/uutiset/tuoreet/artikkeli/Autohurjastelija puhalsi alkometriin yli 4 promillea/1135220836152
On se valitettavaa, etteivät kaikki autoilijat osaa pysyä kohtuudessa nukutusjuomia nauttiessaan. Kyllä autoilijoiden tulisi pidättäytyä oma-aloitteisesti nukutusjuomia nautittuaan, eikä lähteä auton rattiin. Tietäähän sen miten siinä sitten tulee käymään. Kohtuullinen autoilija se olisi naisten mieleen.
..lähettää puolet palkastaan äidilleen. Siinä sitä on miehen mallia!