Käsky on selvä: MITÄ TEEMME?
http://www.sanansaattaja.com/IMATRA.htm
http://www.sanansaattaja.com/IMATRA.htm
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jeesuksen käsky on kylläkin sevä sanainen. Mutta saarnataankin herätystä kun pitäisi saarnata ilosanomaa. Suokoon Elon Herra sanan saarnojen olla ravistelevaa ja ravitsevaa.
"Menkää ja saarnatkaa Evankeliumia
KAIKILLE LUODUILLE! 28.7.2006 klo 03.50
Käsky on selvä: MITÄ TEEMME?"
Älkää vain tulko ovelleni kolkuttamaan sillä kolkuttavalle ei avata.
Kyllä sinun ovellasi on jo kolkuttaja, joka haluaisi aterioida kanssasi: (Rev 3:20) Katso, minä seison ovella ja kolkutan; jos joku kuulee minun ääneni ja avaa oven, niin minä käyn hänen tykönsä sisälle ja aterioitsen hänen kanssaan, ja hän minun kanssani.
Minkä oven Jeesukselle avaat sitä ovea et milloinkaan halua häneltä sulkea. Tervetuloa hänen rakkautensa syleilyyn.
olet siis päättänyt pyrkiä politiikasssa eteenpäin ihan kaikin keinoin?
Ensiksikään Jumalan valtakunta ei ole puoluepolitiikkaa, eikä demokratiaa. Vaan ihana Kuningaskunta. Hallitsijana itse kunikaitten Kuningas Ihana Jeesus. Jeesusta kannattaa kehua ja esillä pitää. Se on merkillinen valtakunta kun se on sisäisesti meissä. Jumalan valtakunta ei ole syömistä ja juomista (ei varsinkaan juopottelua) vaan iloa ja rauhaa pyhässä hengessä. Sinne ei noin vain liitytä sinne synnytään uudesti ylhäältä. Kannattaa mennä kuulolle. Paikanpäällä selviää kuinka se tapahtuu.