Diisselin valin on luonnollinen sillä vääntö alhalta ja hyvä hyötysuhde tekevät ajamisesta miellyttävää. Tankatessakin ´helteellä ei tarvi pelätä kaasuuntunutta polttoainetta. Ennen ajoin bensavehkeillä mutta vaurastuttuani vaihdoin disseliin enkä kadu päivääkään!
Bensa on perseaukisten polttoaine
7
1245
Vastaukset
- Herra Varakas
Kun vaurastuttuasi sait sitten ostettua dieselin, hyvä hyvä...
- kopioitu
Taidat olla dieselkuski kun et osaa edes kopioida. Alkuperäinen viesti oli:
Tuuli on persaukisten polttoaine ja dieseli tulee hyvänä kakkosena.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=4500000000000157&posting=22000000018215045- riisselisti
Köyhät ostaa bensavehkeitä enään!
- niin niin
riisselisti kirjoitti:
Köyhät ostaa bensavehkeitä enään!
et taida tietää tulevasta mitään kun kehut dieseliä kohta poika et niitä kaupaksi saa
- hehkuttaa
etkö tiedä vanhaa sanontaa ,että köyhät ne hehkuttaa
en ymmärrä mitä vauraus dieselin valintaan vaikuttaa,kun ajaminen on edullisempaa ja nyt saa jo pieniä diesseleitä kohtuu hinnalla.toinen sanonta kun bensiini maksaa neljä euroa niin vastaan tulee vain tuttuja.- vanha sanonta
hinnat on esillä vain köyhiä varten
- vanha sanonta kuuluu
vanha sanonta kirjoitti:
hinnat on esillä vain köyhiä varten
duunarit ajaa diisselillä, porvarit pensalla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768