Israelin toiminta Lähi-Idässä on sitä luokkaa nyt että YK:n tulisi tehdä päätös jossa Israel julistetaan taloussaartoon.Järjetön pommitus joka tappaa nyt runsaasti siviilejä sekä on aiheuttanut suunnattoman luonnonkatastrofin alueella riittänee näytöksi aiheuttaa Israel taloussaartoon.
Mikään vahinkohan ei ollut se että Israelin täsmäpommitus surmasi YK:n tarkkailijoita koska Israelia varoitettiin toistakymmentä kertaa ennen tuota järkyttävää iskua.
Selväähän on että Yhdysvaltain veto kumoaisi tuollaisen päätöslauselmaehdotuksen mutta me "tavalliset pulliaiset" voimme vaikuttaa boikotoimalla Israelilaisia ja Yhdysvaltalaisia tuotteita ?
Mikään vahinkohan ei ollut se että Israelin täsmäpommitus surmasi YK:n tarkkailijoita koska Israelia varoitettiin toistakymmentä kertaa ennen tuota järkyttävää iskua.
Selväähän on että Yhdysvaltain veto kumoaisi tuollaisen päätöslauselmaehdotuksen mutta me "tavalliset pulliaiset" voimme vaikuttaa boikotoimalla Israelilaisia ja Yhdysvaltalaisia tuotteita ?
Vastaukset 24
Vanhimmat
Minulle taas maistuu jaffa-appelsiinit paremmin kuin koskaan.
Pyrin aina ostamaan israelilaisia tuotteita, ne yksinkertaisesti ovat maailman parhaita.
Jos joku boikotoi Israelia niin boikotoikoon, mä en ainakaan kulje massan mukana tässäkään asiassa...
Noihin Jaffoihin räkii aika moni kaupoissa, joten joten tuberkuloosi- ja hepatiittiriski jo pelkästään saisivat minut jättämään ne väliin...
Tuolla pommitetulla alueella on räjähtämässä erittäin suuri öljysäiliö joka aiheuttaa noille sinun jaffoille vielä aikamoiset "makuelämykset".
Saastepilvet ovat jo ajautuneet osittain tuolle "jaffa-alueelle".
nähdessään jaffoja
Täytyy välttää kaikkia islamuskoisia palestiinalaisia ihailevia kommunisteja.
Hyvä kun varoitit.
revit prosentteja omasta hatarasta päästäsi.
Olet palestiinan kannattaja, koska työkaverisikin ovat, (jos nyt töissä edes käyt)
Ajat varmaan avensiksella ja kannatat SDP:tä, koska kaikki muutkin tekevät niin.
NÄMÄ LIEROT "HARRASTI" SOTA-AIKANAKIN, JOTKA AIHEUTTI MONEN KUNNON SUOMALISEN KUOLEMAN!!!!
TÄYDELLISTÄ ROSKASAKKIA NIINKUIN NIIDEN NYKYISET #TOVERIT#, #TERRORISTIMUSUMAANIT#!!!!
Tämä jaffanistihan on suomeksi sanottuna pölvästi. Minua suorastaa kuvotta hänen kaltaiset loiset, israel ja juutalaiset.
No nyt alkoi asiapuhe!
Puhe alkoi, mutta ei asia.
Eli pitäisikö Israelin antaa Hamasin rauhassa ampua rakettejaan maaperälleen? Sitäkö nämä palestiinalais-fanit ajavat takaa?
Vain eräs monista samanlaisista tapahtumista:
"Israeli planes continued air strikes in southern Lebanon, killing a woman and six children in a house in the village of Nmeiriya this afternoon."
Vastaus kysymykseesi: Israelin ei pitäisi antaa Hamasin ampua raketteja maaperälleen, mutta se ei kyllä liity mitenkään tämän hetkiseen tilanteeseen lähi-idän alueella.
Hamas on palestiinalainen poliittinen puolue, joka sai vaalivoiton demokraattisissa vaaleissa tammikuussa 2006. Toisaalta Hamas on myös joidenkin maiden mielestä terroristiryhmittymä ja joidenkin mielestä ne vaalit nyt eivät olleet niin erityisen demokraattiset.
Hizbollah on terroristiryhmittymä joka on ammuskellut ohjuksia Israeliin ja tästä Israel on saanut itselleen tekosyyn pommittaa Libanonia ja aikaansaanut näin humanitäärisen ja viimeisimpien tietojen perusteella myös ekologisen "joukkotuhon" alueelle.
Niin ja jotta lukisit myös toisen leirin sponsoroimaa propagandaa, niin pistäydy välillä Aljazeeran sivuilta lukemassa uutisia, näin et katsoisi maailmaa pelkästään jenkkien suodattaman uutisoinnin kautta vaan voisit itse lukea uutisoinnin rivien välistä mitä maailmalla oikeasti tapahtuu.
Ihan oikein että teillä tavallisilla pulliaisilla
ei ole sanan sijaa.Muutenhan sinäkin pulliainen olisit ihmiskilpenä jossain Hizbollan rakettirampin juuressa.
Hizbollah on tosiaan terroristijärjestö enkä ole missään vaiheessa puolustanut heidän toimiaan tuolla alueella mutta mitä luulet ketä vastaan kääntyy tuo järjetön pommitus joka tappoi YK:n tarkkailijoita,siviilejä ja aiheutti Välimeren suurimman luonnonkatastrofin kautta aikain.
Yhdysvaltain ulkoministeri menee nyt neuvottelemaan alueelle (vaikka on "pääpiru" koko jupakassa) ja saa aikaan tulitauon jossa Bush kerää itselleen "säälipisteitä".
Israel on Yhdysvaltain "sätkynukke".
saavat öljynsä?
tämä on selvä asia
Boikottisivustoja perustettu jo Suomeenkin?
http://www.mylinkspage.com/israel.html
välittää suomalaisten stallareiden saarrosta yhtään mitään.Olet taas väärällä puolella,ja pettymys on valtava.
Katso ja ihmettele niin tulet saamaan vastauksen.Suomalaisethan ei tule olemaan ainoita jotka reagoi tuohon Israelin toimintaan.
kannatan!!!!!!!!
Bulgariassa,Romaniassa,ja Serbiassa pienet puolueet.
Tehkää kuten juutalaiset aikanaan Amerikassa, pistivät joukolla saksalaiset tuotteet boikottiin...nyt on aika pistää Israelin tuotteet boikottiin!