Kyllä oli taktiikka! Luvataan tulitauko ja odotetaan täydennykset liikkeelle ja sitten isketään! Hyvä Olmert! Hyvä Israel! Kohta loppuu terrorismi!
Loistava veto!
israel4ever
5224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
USA toimittaa lisää pommeja terroristeille!
Vain toiveunissasi!
USA ei toimita aseita Hizbullalle.
Entäs tämä kun hizbollah menee ampumaa raketteja talon vierestä tai takaa jossa on lapsia piilossa, tietäen että kohta taloa tulitetaan ja taas saatiin mediapisteet kotiin kun israel tappoi 37 lasta?
Tällaisessa talossahan ei tietenkään ole mitään merkkejä siitä mitä siellä on sisällä, sen tietävät vain hizbollahin taistelijat.
Mielestäni tuomittavaa ei ole pelkästään israelin teot vaan myös hizbollahin teot ja taktiikka tuliasemia valittaessa.
Eli tahallista oman kansan ja lapsien surmauttamista,jotta saadaan myötätuntoa itselle ja hyvin näyttää toimivan kun mediaa ja tätäkin palstaa lukee.
Hyvä,kun Israel näin kaikille avoimella tavalla
osoitti olenvansa valehtelija ja epäluotettava.
Toisaalta onhan tämä tieto tästä kansa yli 2000 vanhaa eurooppalaista kulttuuriperintöä.