Israel räjäytti ambulanssin, kertoi MSNBCn lähetys amerikkalaisille.
Ambulanssi räjäytettiin
MSNBC
4248
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ambulanssi, tää on varmaan kolmas. Israelin selitys on varmaan "se kuljetti aseita Hizbollahille"
kathjusta????
kun hizbollah menee ampumaa raketteja talon vierestä tai takaa jossa on lapsia piilossa, tietäen että kohta taloa tulitetaan ja taas saatiin mediapisteet kotiin kun israel tappoi 37 lasta?
Tällaisessa talossahan ei tietenkään ole mitään merkkejä siitä mitä siellä on sisällä, sen tietävät vain hizbollahin taistelijat.
Mielestäni tuomittavaa ei ole pelkästään israelin teot vaan myös hizbollahin teot ja taktiikka tuliasemia valittaessa.
Eli tahallista oman kansan ja lapsien surmauttamista,jotta saadaan myötätuntoa itselle ja hyvin näyttää toimivan kun mediaa ja tätäkin palstaa lukee.
Kertoiko myös, että ambulanssi oli täynnä arabeille toimitettavia räjähteitä? Arabit käyttävät ambulansseja siihen tarkoitukseen, koska Israel harvoin tutkii niitä.