Vanhemman Spriten ikkunaa kellään ?

Vaunu on Sprite vm. -81 ja ikkuna Planet (PPRG-RX D 635), koko 85 x 62 cm. Olisiko jollain jossain myydä ehjää ikkunaa ?
6304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Että ikkuna joka on minulla ylimääräisenä on 54x59 sm:n asennusaukon mitoilla.

Äänestä
  • Ko. vaunuja kuulemma tuotu aikoinaan Suomeen muutama sata ja vähän outo ikkunakoko. Mutta eiköhän se jostain löydy. Saa laittaa korvan seutuville leijailemaan ja kertoa jos kuuleepi ...

    Äänestä

oletko kysellyt ylistaron ja lapuan vaunupurkaamoista?

ylistaro: veijo rajamäki 0400 - 619408

lapua: keijo salo 0400 - 661242

Äänestä
  • Heipsan. Kyllä kyselin, 10 cm matalampia olisi löytynyt. Toivottivat onnea etsinnälle ...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


varakaani kirjoitti:

Vaunu on Sprite vm. -81 ja ikkuna Planet (PPRG-RX D 635), koko 85 x 62 cm. Olisiko jollain jossain myydä ehjää ikkunaa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu