Tässä muutama päivä sitten olin katsomassa poikien pesäpallo-ottelua ja siinä istui vieressäni vanhempi naisihminen, hän niin hymyili minulle kohteliaasti, kuin myös minä hänelle. siinä tuli peliä seuratessä heitettyä muutamia hauskoja kommentteja ym mukavaa jutustelimme. nauroimmekin, että kyllä me kohta tätä peliä ymmärretään. voi, että jäi mukava olo ja jälkeenpäin minulle kerrottiin, kuinka hän oli jollekin kehunut minua mukavaksi ja sanonut, istuvansa seuraavallakin kerralla minun viereen. olemme pienellä paikkakunnalla ja oikein odotan milloin hänet tuolla kauppareissulla nään.
sellaista mukavaa minulla =0)
sellaista mukavaa minulla =0)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mulle kävi vähän samalla tavalla, olin Paasitornissa alla joulun katsomassa Loirin konserttia, mikä muuten oli mahtava, viereeni istui noin minun ikäinen nainen, olimme hyvissä ajoin että saimme hyvät paikat.Meillä synkkasi heti olimme kuin vanhat ystävät.Hän oli suomalainen mutta asunut Lontoossa jo 30v avioliitossa siellä, oli tullut hautaamaan vanhan äitinsä, selvisi että olemme käyneet samaa koulua, ja olleet kesät kumpulan uimalassa päivät pitkät, asuneet samoilla nurkilla.Kun sitten hyvästelimme ja toivotimme hyvää jatkoa toisillemme tuli tosi haikea olo.Mutta kohtalo oli määrännyt toisin, näin hänet vielä bussipysäkillä ja vaihdoimme puhelin-numeroita ja osoitetta, nyt olisi kiva kyläpaikka Lontoossa ja kyllä aiomme mieheni kanssa vielä sinne mennä saunomaan.Oli tosi hyvä olo koko illan että vielä on olemassa ihmisiä jotka ovat aitoja eikä rajoitettuja luottamaan vieraaseen ihmiseen.Meistä ehti tulla ysrävät, joskos sitten musiikkimaun takia tai muuten vaan.
kiitos kun vastailit viestiini, nyt vasta vastailen takaisin. sinun tarinasi on todella ihana. toivon että todellakin tapaisitte tämän uuden ystäväsi kanssa vaikka välimatkaa onkin. tällaiset pienet asiat lämmittävät sydäntä, pienet, aidot ja kauniit asiat.
* kaunis syystoivotus sydämellisesti sinulle vuokolta