Afganistan potkii pellolle eteläkorealaisia kristinuskon tuputtajia.
Afganistanin laki on hyvä alku. Kieltäisivät vielä loputkin uskonnot epäterveellisinä.
Afganistanin laki on hyvä alku. Kieltäisivät vielä loputkin uskonnot epäterveellisinä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ihme homma eikö amerikka vienyt sinne juuri demokratian ja rauhan?
Ja minä kun taas olen uskonut suomalaista vasemmistomediaa, jonka mukaan Bushin sotaretki Afganistaniin oli ristiretki.
Jees nii kai. Afkanistan on Pussin ansiosta julistautunut islamilaiseksi Afkaanien valtioksi. Eli ei mikää ihme jos muunuskosii potkitaan pellolle.
Mutta eikö se palaakin takaisin ameriikan haluamaan muotoon?
Kun ne tuki Osamaa siellä? Aikoinaan venäjää vastaan. Kuinkahan kauan pakistan on hyvä veli ameriikalle? Veikkauksia 2 vuotta , 3 vuotta..
Joka tapauksessa ei ole kovin demokraattinen ole valtio ja sotilasvallankaappauksella diktaattori on taas valittu. Historia toistaa itseään. Amerikka on oravanpyörässä..
Jenkeillä ei oo enää Afkanistanin suuntaan enää perkeleenkää kiinnostusta. Ainoo tärkee asia on että se Kartsa säilyy hengissä viel pari kuukautta että siitä voidaan ottaa kuvii ja sanoo että täs on Amerikan saavutus. Pari kuukautta on tärkee sen takii että kongressivaalit on Jenkeissä sillo ja Pussi on pahasti alakynnessä ja tarttee kaikkien perseennuolijoiden avun.
Pakistani taas on just niin kauan jenkeille myötämieline kun Perverssi on vallassa. Kun se tapetaan nii sitten on helvetti irti siinä kolkassa maailmaa. Jengi nimittäin Pakistanissa on pistämässä Jenkit lasettaen heti kun vaan irti pääsevät.