Jos tänne on joku jäännyt vielä haahuilemaan ja ihmettelemään,missä ne kaikki on,niin tästä kaks korttelia eteenpäin ja vasemmalle.Siellä on lifestyle-teltta.Siellä ne kaikki on:)*Häippäsee*
Lifestyle-teltta.
AROSUSI-09
473421
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 37 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Sun aloitus poistetaan takuuvarmasti. Otetaanko aikaa...
Paax sekkarin käyntiin?:)
Onkin käyny jo ihan hurjan kauan. Ohhoh.
Paikoilleen ei koskaan jää...*Jänskättää*
että ensi viikolla tätä ei enää täällä ole.
jos sen tuli jo ikävä palstalaisia?:P
On eniten ihmetyttäny, että mitä ihmettä me ollaan sille tehty, kun se itse oli aikoinaan palstalaisena palstalaisten joukossa. Nyt tuli oikea kosto. Jotain on pitänyt tapahtua. Vai onkohan se sama kuin livessä kunnan pikkuvirkamiehet pääsevät käyttämään valtaa, jota ei oikeastaan ole. Nyt poistuu varmasti.
Äkkiä tänneee.....tääl on joku kirjoittanu nimimerkillääää.....huhuuuuu...missä sä kuppaaaaat....
lapsettaa...
aikuistenkin joskus saada leikkiä arjen vastapainoksi. Ihmeellistä, jollei sitä täällä saa tehdä.
Mua tämä tilanne lähinnä oksettaa.
Ellen muutakin Sano!
(*.*)
~cµccµµ~
Kerrankin hauskaa luettevaa heh heh
*hymyileepi* Mukana Satasella ja Tonttu'maisella virnnnistyksellä ;D
olisikin sitten yksi palsta täytettäväksi. Syksy näyttää mihin kulkeutuu. Niin se syksy, eihän siihen ole pitkä aika, sanottasko vaikka neljä viikkoa.
Vakiporukka lähti ja muutama jäi sinnittelemään. Minua kyllä kiinnostaisi kaikenlaiset jutut laidasta laitaan. Tarkkailempa tilannetta, eiköhän pian selviää. Hyviä viikonloppuja vaan kaikille !
sitten vakioporukan muualle saadaksesi tilaa??
päähänpisto. En minä mitään ole toivonut. Näitä palstoja täällä riittää, ja jos ei ole tilaa niin aina löytyy uusia forumeita.
ei mitään muttia....
kukaan jaksa lukea mitä siellä
jotta on olemassa palsta, jolla ei mitkään lupaukset ole kestäneet? ;DDD
Poistokina näyttää jatkuvan, onkohan haaveissa oikein kivisota?
(Miten heistä joku itseään luonnehtikaan: "narsistinen hapannaama"? Kukahan ne listais?)
Kas kun tämäkin teltta täällä vielä lepattaa./Näytä sellainen palsta,jossa tehdyt lupaukset pitävät,niin mä näytän...öö...napani?
että yli kymmenvuotiaana kivisotivat ovat jo melkoista sammalikkoa.
Onko sulla muuten nätti napa?
Eikä siinä ole nöyhtää ja tykkään siitä.Voiko navaltaan enempää vaatia?/Kivien sijasta voisi kyllä käyttää tyynyjä.Ne ovat pehmeämpiä.
läheinen ja lämmin suhde napaasi. Miten sitä hellittelet?
Kannustaa sitä kaikessa mitä se tekee ja noin.Se kannattaa ikäänkuin pitää lähellään:)
liikuttavaa elämänkokemusta/näkemystä!
Olen vaikuttunut jääden liimaamaan tämän aforismin suurten ajattelijoideni kansioon. :)
Sallithan?
Kallion puiston penkillä ja juttelit navalles?
Sammakoiden ohella tulee välillä pudoteltua suustaan suoranaisia helmiä,vaikkei kyllä tarkoitus ole...
Minä vietän aikaani Jakomäen kallioilla ihmisiä kivillä heitellen ja puhuen "kielillä" kovaan ääneen.Välillä "ne" käyvät antamassa piikin ja vievät huilaamaan./Miten meni Ankka-Rock?:)
kun en ollut siellä itse. Tyttö vaan.
Vai Jakomäellä...siellä ei tullut tepasteltua, mutta muualla kyllä. Aika loppui kesken ja kännykkä sekosi :(
Nyt viinimarjapuskan alla haistelen oman maan tuoksuja ja kasvatan suomuja..ne kun pääs siellä hesassa häviämään. Miten siellä voi elää ilman järviä..tai ne oli niin likasia ettei niissä voi pulikoida ja niidenkin lähelle pitää ajaa autolla melekonen matka. Meri ei oo sama asia.
eikö se oo sama lehmä vai helmi... *kääk*
Ellet eroa tiedä?:O*Kylmiä väreitä*
eri paikkaan..helmiä...lehmiä... *tyrsk*
Ja helmi nimisen lehmän tunnen meijän naapurista aikoinaan. Ammuu!
Taikasauva on ollut vähemmällä käytöllä, mutta onkohan musta tullu kiltti !!??
*vaihtaa bikineitään tietsikan ääressä* Järveen!
Vähän yli kilometrin päässä kotiovelta täynnä kirkasta ja puhdasta vettä.Tollasille turisteille ei vaan kuulu aina kertoa ihan kaikkea:P/Mitä vikaa meressä on? Musta on esimerkix kiva kattella iltaisin ruotsinlaivojen menoa ulapalla.Sellaista ei näy sun järvellä?
Tää viihtyy vielä vähän aikaa koneella ja häippäsee sitten...Huomenna on työhaastattelu ja jos nappaa niin voi mennä vähän aikaa ennenkuin taas päätteen äärellä.Mutta makoisaa kuviokelluntaa:)
helmesi ovat helmiä. Reipasta työintoa sinne jonnekin ihan reaaliin!
Työinnosta tiedä...Enemmän nälän sanelema pakkoliike.Kädet ohjaa popkättiä ja mieli on jossain kuun tasangoilla.Kuun terävissä valoissa ja varjoissa ja kauempanakin laukkaa...Seitsemän peninkulman saappailla harppoo pitkiä hyppyjä Saturnuksen renkaalla ja ui Jupiterin usvassa ja kuivattelee auringossa itsessään:)
Puhu lisää! :)
vaikenee nyt tyystin ja lähtee kohtaamaan maailman ruudun toisella puolella.*Kuiskaa:*Siellä on hurjia asioita.../Mutta näkyillään:)
mutta sorsa ja telkkä sekä uikkupoikueitapa näkyy ja ne on mukavempia katella, ku laivat :op
Ilta-auringon laskua on kiva katella tyynen järven rannalla, kun on aivan hiljaista, tuuli vain hiljaa leyhyttää puiden lehtiä ja jokunen sorsan kvaaaak kaikuupi :o)
niitä ammuksia! :D
Kun vain osaisi selvittää syyn ja seurauksen suhteen. Ahdistusta ja ympäripyöreyttä tuntuvat tämän päivän kirjoitukset olevan isolta osaltaan.
Mikä lie sammuttanut sen leikkisän leukailun, ja pisteliään pöllytyksen, jotka tämän palstan aiemmin ovat tehneet mielenkiintoiseksi seurata.
nyt niin väliä,kunhan itte pystyy tuntemaan olevansa pirteä ja piikikäs:)En usko,että koskaan missään on ollut mitään erityisiä kulta-aikoja.Omasta mielentilasta lähinnä kiinni miltä appelsiini ja eläminen maistuu?/Joukkopako lifestyle-palstalle on kyllä zät-historiaa:D
Tuota sinun kutsumaasi "joukkopakoa" voisi myös kutsua "joukkosieluisuudeksi", jossa tietyt massaan lukeutuvat henkilöt eivät osaa olla irrallisia toisistaan.
Olen havainnut, että suunta, johon pirteän piikkinsä pistää, vaikuttaa kirjoituksen kestävyyteen. Tosin kuolemattomat ajatuksethan on aina tapettu.
Minulle ei nyt appelsiini maistu hyvälle, kun niin monen toisen banaani on aidan takana.
Vietät tänään banaanipäivän ja joku toinen päivä appelsiinipäivän.Tä?
On usein tapettu, ettei se häiritse eläväistä. Vaan Suomeksi sanottuna vituttaa veräjänvartijan valinnat.
AIVAN, :D