Libanonin sodan eskaloituminen

Nyt on vaarana, että Syyria liittyy sotaan. Israel on pommittanut jo Syyrian rajan lähistöä.
Iranin tuki Hizbollahille ja Syyrialle varmaan kasvaa. Sillä on myös oma ydinaseohjelmansa.
USA ja NATO tukevat Israelia.
Venäjä taas tukee Irania.
Tästäkö SE alkaa?
1100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

perunakuoppaan piiloon ja pysy sielä kunnes kaikki on ohi ja on turvallista matkustaa kuuhun!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


harrastelijahistorioitsija kirjoitti:

Nyt on vaarana, että Syyria liittyy sotaan. Israel on pommittanut jo Syyrian rajan lähistöä.
Iranin tuki Hizbollahille ja Syyrialle varmaan kasvaa. Sillä on myös oma ydinaseohjelmansa.
USA ja NATO tukevat Israelia.
Venäjä taas tukee Irania.
Tästäkö SE alkaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu