takapyörä lintas

oikee takapyörä vähä sisääpäin lintas sillee et melkeen hankaa renkaan yläreuna iskarii...ei oo saanu osumaa mihinkää enkä huomanu koska menny..missä vika...jousi poikki...?
6462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Se kuule jousi katki-tai ripustus pettänyt sen pyörän kohdalla. Fiiu jo vanhakin?

Äänestä

siis renkaan yläreuna on sisäänpäin vinossa? niinhän sen pitääkin olla..ja varsinkin jos sulla on vakiota leveemmät renkaat ne voi pyörii tosi läheltä iskarii.. ilman tätä renkaiden kaltevuutta auto ois aika huono ajaa mutkissa.. ja kyl sä varmaan oisit huomannu jos jousi on poikki kun oot kai kurkannu sinne auton alle

Äänestä
  • aamulla töihi lähties huomasin sattumalt et näyttää vähä oudolt, ei huomaa ajos mitenkää... en oo ehtiny vilasta tarkemmin muuta ku et ravistelemal ei tunnu väljää, kolinaa tms. missää. toisel puolel renkaan ja iskarin välis n. sentti enemän tilaa tasasel alustal

    Äänestä

On kokemusta vastaavasta. Pellistä prässätyissä
tukivarsissa ruoste heikentää helposti. Ennen tukivarretkin kesti auton iän.

Äänestä

Tuennan laakerointipusla pettänyt.
Tyyppivika.

Äänestä
  • miten ootko kattonut kardaaniakselin ristinivelet ja rasvanipat?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fiiatti kirjoitti:

oikee takapyörä vähä sisääpäin lintas sillee et melkeen hankaa renkaan yläreuna iskarii...ei oo saanu osumaa mihinkää enkä huomanu koska menny..missä vika...jousi poikki...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu