Rauhaa kananmunilla!

Tuossa eilen vaadittiin rauhaa Lähi-itään heittelemällä kananmunia yms. uhkaavalla käytöksellä.

HALOOOOOOO!!!!!!!!
3131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lähi-idässä sama sakki vaatii rauhaa ampumalla raketteja ja itsemurhapommittamalla. Lähi-itä on monikulttuurissaan paljon kehittyneempi. Yhtäläisyyksiäkin toki on, lähi-idässä tämä sakki piiloutuu siviilien keskelle kaupunkialueella, ihan samalla lailla kuin Helsingissäkin.

Äänestä

Mitä!? Ruoka-aineiden tuhlausta!

Äänestä

Varmaan hauskaa :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haloooooo kirjoitti:

Tuossa eilen vaadittiin rauhaa Lähi-itään heittelemällä kananmunia yms. uhkaavalla käytöksellä.

HALOOOOOOO!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu