Tietäisikö kukaan miten takajarrulevyn satula irroitetaan etuveto Daihatsu Applausesta.
Levyjarruista
7
891
Vastaukset
- En tiedä
tapahtuu päivastaisessa järjestyksessä kuin asennus. Onko autoa muuten takavetoisena?
- STW
Ei takavetoisena mutta nelivetoisena on. Pitäisikö auto siis palauttaa tehtaalle jarrupalojen vaihtoon?
- höh
kertakäyttöautosta ole tarkoituskaan vaihtaa jarruosia romuksi vaan tuolaiset
- siitä vain
ajattelivat nuo edelliset antaa todella tuntuvia neuvoja. Siis irroitat pyörän no senhän jo tiesitkin, satula kiinnittyy kahdella akselin suuntaisella pultilla joiden varassa ulompaa palaa liikuttava rauta liukuu sivuttain pultit auki ja uudet palat -sama kääntäen ja homma hoidossa
- STW
Toimii etupäässä kyllä, mutta ei takana. Puuttuu näes ne pultit. Käsijarruineen aika oudon näköinen systeemi. Mutta kiitoksia hyvistä neuvoista kaikille muillekkin.
- muutunutko?
STW kirjoitti:
Toimii etupäässä kyllä, mutta ei takana. Puuttuu näes ne pultit. Käsijarruineen aika oudon näköinen systeemi. Mutta kiitoksia hyvistä neuvoista kaikille muillekkin.
varmasti niiden suojatulppien alle ,kun viimeksi tutustuin ko. malliseen autoon oli kiinnityspulttien päällä suojat jotka ensin poistettiin ja sitten avattiin pultit.
- STW
Olisiko sitten upotetut kuusiokolo ruuvit peitelevyjen alla?
Täytyypä putsata kunnolla ja katsoa uudestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?692519Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U842404Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut172140Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä441801Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai891766Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1171707Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2591619Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251067Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3241005Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si9907