KERTOKAAS FEMINISTIT

Kertokaas nyt feministit mikä teidän mielestä meidän miesten aseman tässä yhteiskunnassa tulisi olla ja millä lailla miehiä tulisi kohdella,jos teillä olisi valta tehdä mitä haluaisitte.Myönnän kyllä että naisia on sorrettu vuosituhansia vaikka te naiset olette se älykkäämpi laji
4301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Otsikon kirjoittaminen ISOILLA KIRJAIMILLA on myös erittäin huono ajatus..HUUTAMINEN sattuu silmiin säälittävänä yrityksenä saada omalle jutulle huomiota.. Kannattaa muistaa, että kaikenlainen isokirjaimisuus ärsyttää monia..lukijoita.
http://www.cs.tut.fi/~jkorpela/nyysit/3.3.html#otsikko

Äänestä

vanhalla toteamuksella jonka ehkä jo olet kuullut/lukenut:

"Nainen ei voi olla väärässä. Jos nainen kuitenkin todistetusti olisi väärässä sen täytyy johtua väärinkäsityksestä joka johtuu siitä mitä mies on tehnyt tai sanonut tai jättänyt tekemättä tai sanomatta..."

Ymmärrä siitä paikkasi, senkin &%#"#¤=)/

:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Äänestä

En todellakaan osaa sanoa, mikä miehen aseman tulisi olla. Se on mitä on ja mitä nyt miestutkimuksen ansiosta tiedetään, niin se on muuttumassa tai ainakin miehen rooli on muuttumassa.
Sukupuoli-käsitekin elää murrosta.

Koska naisen aseman parantuminen olisi miestenkin etu, niin myös miehen asema paranee siinä samalla. Kukaan ei varmuudella osaa sanoa, minkälainen asema tarkalleen olisi paras mahdollinen ennen kuin muutosta on tapahtunut riittävästi ja se taas kestää varmaan vähintään 2 vuosisataa.

Miesten osallistuminen tasa-arvotyöhön on ensiarvoisen tärkeätä.
Sivuilla www.profeministimiehet.net asiaa valotetaan tarkemmin.
Luulen, että miehet itse osaisivat vastata kysymykseen paremmin.

Äänestä
  • Miehen paikka on olla naisten lemmikkinä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PAVIAANI24V kirjoitti:

Kertokaas nyt feministit mikä teidän mielestä meidän miesten aseman tässä yhteiskunnassa tulisi olla ja millä lailla miehiä tulisi kohdella,jos teillä olisi valta tehdä mitä haluaisitte.Myönnän kyllä että naisia on sorrettu vuosituhansia vaikka te naiset olette se älykkäämpi laji

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu