w.a.s.p. keikkalippujen hinta

banana-terracotta

w.a.s.p. kultsan keikan liput maksavat 45 euroa kappale. w.a.s.p. on soittanut 2000 luvulla 60-70 minuuttia pitkiä headliner keikkoja. on aika törkeää vetistä tunnin keikasta 45 euroa taskuun.
toisaalta kun ajattelee niin eihän waspilla tosin ole hirveästi hyvää materiaalia mitä soittaa sillä heidän ainut hyvä levynsähän on tuo legendaarinen debyyttialbumi. Sen jälkeen blackie on julkaissut pelkkää mämmiä kaivoon tason materiaalia. edellisillä keikoilla kun on soitettu neon god levyjen biisejä niin heti on yleisö karannut baarin puolelle ostamaan olutta sillä nämä 90 ja 2000 luvun wasp biisit ovat karmeaa jätettä eikä faneja kiinnosta kuulla kun vain niitä alkupään biisejä.

7

782

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mua ainakin kuulla muutakin kuin pelkkää ekaa levyä. Se on liian yliarvostettu. Paras on minusta Inside the electric circus. Ja Neon godit on mahtavia levyjä.

      • Fuck Wasp

        Wasp on tökeröä paskamusaa. Eikös niillä ( Läski Lawlessin) ollut riitaa muiden bändien kanssa. Lämppäribändit jää nuolemaan näppejä kun Lawless rikkoo sopimuksia tai rupeaa tuittuilemaan. Kanankoivet ja veri lentää. Heavy Metal on kyllä hienoa musaa.


      • SOILWOK

        kyllä asiaa puhut!!neon god 1 ja 2 hyviä lettuja...onhan se jo kohta vanha mut ja se ääni mikä sillä on...


      • on legenda
        SOILWOK kirjoitti:

        kyllä asiaa puhut!!neon god 1 ja 2 hyviä lettuja...onhan se jo kohta vanha mut ja se ääni mikä sillä on...

        ekoja levyjä kuuntelin jo 80 luvun puolivälissä. Blackie on äijä. Örinähevi jää kauas taakse.


    • ----------

      Levyjen taso on vaihdellut reilusti, mutta hyvää tavaraa on kyllä reilusti.

    • Amppari

      Ei taida muun tuotannon arvostelijat olla tutustunut WASPiin tarpeeksi. Mutta makuasiat on sitä itteensä.

      • jotkut fanit

        Jotkut fanit ovat jääneet aikuisinakin sille varhaisteiniasteelle, jolloin joku vuoden -84 "shock rock, apua se puri raakaa lihaa lavalla" oli mahtavan cool juttu. Huoh...

        Blackie on kasvanut niin henkilönä kuin muusikkonakin valtavasti, ja moni fani on myös kasvanut aikuiseksi haluten kuulla kotonaan stereoista jotain muutakin kuin samaa kolmen akordin progressiota ikuisesti toistaen ja parin kaljan jälkeen höhöttäen Beavis/Butthead tyyliin "Hehe, se sano fuck".

        Waspin levyjen musiikilliseen ykköskaartiin menevät Headless Children, Crimson Idol, The Neon God, Unholy Terror ja Dying For The World. Sitten semmoiseen hupipoppi-osastoon sopii Debyytti, Last Command ja jotkut osat 90-luvun levyistä. Sitten on joitain levyjä joista yli puolet biiseistä on kuraa niin musiikin kuin huvinkin osastolta, kuten Helldorado tai Inside Electric Circus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      89
      3054
    2. 68
      1058
    3. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      70
      978
    4. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      22
      886
    5. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      286
      864
    6. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      140
      808
    7. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      59
      774
    8. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      72
      691
    9. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      49
      660
    10. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      39
      642
    Aihe