w.a.s.p. keikkalippujen hinta

banana-terracotta

w.a.s.p. kultsan keikan liput maksavat 45 euroa kappale. w.a.s.p. on soittanut 2000 luvulla 60-70 minuuttia pitkiä headliner keikkoja. on aika törkeää vetistä tunnin keikasta 45 euroa taskuun.
toisaalta kun ajattelee niin eihän waspilla tosin ole hirveästi hyvää materiaalia mitä soittaa sillä heidän ainut hyvä levynsähän on tuo legendaarinen debyyttialbumi. Sen jälkeen blackie on julkaissut pelkkää mämmiä kaivoon tason materiaalia. edellisillä keikoilla kun on soitettu neon god levyjen biisejä niin heti on yleisö karannut baarin puolelle ostamaan olutta sillä nämä 90 ja 2000 luvun wasp biisit ovat karmeaa jätettä eikä faneja kiinnosta kuulla kun vain niitä alkupään biisejä.

7

763

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mua ainakin kuulla muutakin kuin pelkkää ekaa levyä. Se on liian yliarvostettu. Paras on minusta Inside the electric circus. Ja Neon godit on mahtavia levyjä.

      • Fuck Wasp

        Wasp on tökeröä paskamusaa. Eikös niillä ( Läski Lawlessin) ollut riitaa muiden bändien kanssa. Lämppäribändit jää nuolemaan näppejä kun Lawless rikkoo sopimuksia tai rupeaa tuittuilemaan. Kanankoivet ja veri lentää. Heavy Metal on kyllä hienoa musaa.


      • SOILWOK

        kyllä asiaa puhut!!neon god 1 ja 2 hyviä lettuja...onhan se jo kohta vanha mut ja se ääni mikä sillä on...


      • on legenda
        SOILWOK kirjoitti:

        kyllä asiaa puhut!!neon god 1 ja 2 hyviä lettuja...onhan se jo kohta vanha mut ja se ääni mikä sillä on...

        ekoja levyjä kuuntelin jo 80 luvun puolivälissä. Blackie on äijä. Örinähevi jää kauas taakse.


    • ----------

      Levyjen taso on vaihdellut reilusti, mutta hyvää tavaraa on kyllä reilusti.

    • Amppari

      Ei taida muun tuotannon arvostelijat olla tutustunut WASPiin tarpeeksi. Mutta makuasiat on sitä itteensä.

      • jotkut fanit

        Jotkut fanit ovat jääneet aikuisinakin sille varhaisteiniasteelle, jolloin joku vuoden -84 "shock rock, apua se puri raakaa lihaa lavalla" oli mahtavan cool juttu. Huoh...

        Blackie on kasvanut niin henkilönä kuin muusikkonakin valtavasti, ja moni fani on myös kasvanut aikuiseksi haluten kuulla kotonaan stereoista jotain muutakin kuin samaa kolmen akordin progressiota ikuisesti toistaen ja parin kaljan jälkeen höhöttäen Beavis/Butthead tyyliin "Hehe, se sano fuck".

        Waspin levyjen musiikilliseen ykköskaartiin menevät Headless Children, Crimson Idol, The Neon God, Unholy Terror ja Dying For The World. Sitten semmoiseen hupipoppi-osastoon sopii Debyytti, Last Command ja jotkut osat 90-luvun levyistä. Sitten on joitain levyjä joista yli puolet biiseistä on kuraa niin musiikin kuin huvinkin osastolta, kuten Helldorado tai Inside Electric Circus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      183
      6500
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      93
      5412
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      17
      3762
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      123
      3387
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      221
      3182
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      76
      2358
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2108
    8. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1696
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      45
      1694
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1366
    Aihe