Poikalapsi ! Mitä ihmettä ?

Poikalapsi ehdotti aikaisemmassa viestissään "rauhanmarssia" Lähi-Idän tilanteen tähden. Vastasin viestiin ja kerroin, että sellainen tehdään suunnitelmien mukaisesti 20.8.06 Helsingissä. Onko Poikalapsi poistanut aloituksensa? Eniro sitä tuskin on poistanut ja helluntailaisia on asiasta turha syyttää, koska useimmat heistä ovat rauhan rakentamisen kannalla. Poikalapsi, poistitko oman aloituksesi?
3400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Poikalapsella on tapana vetäytyä nuolemaan haavoja hävityn väittelyn jälkeen.
Lienee tässäkin tapauksessa kyse siitä:O

Äänestä
  • Nimittäin tuossa Poikalapsen aloituksen alla oli mm M@k3:n kirjoitus, joka siunasi minua suuresti. Poikalapselle tiedoksi, että ehdottamasi rauhanmarssi toteutuu 20.8.06 kuten ilmoitin. Mukaan ovat tervetulleita kaikki, jotka todella haluavat verenvuodatuksen loppuvan Lähi-Idässä ja toivottavat rauhaa Israelille ja rukoilevat armoa sen vastustajille.

    Katsoin videon, jossa poikansa taisteluissa menettäneen äidin ympärillä oli viisi lasta ja hän toivoi jokaisen heistä taistelevan Israelia vastaan ja tulevan marttyyreiksi.

    Raamausta ja Jeesuksen omista sanoista tiedämme, että Israel joutuu "kaikkien kansojen vihattavaksi" ja hyljätyksi mutta myös sen, että se Sakarian ennustusten mukaan käyttää ydinasettaan taisteluissa. "Viralliisesti" Israelilla on 120 ydinohjusta, mutta epävirallisesti paljon enemmän. Lienee sanomattakin selvää, että Israelin joutuessa epätoivoiseen tilanteeseen se käyttää ydinasettaan. Näin myös Sakarian kirjan (muistaakseni 14 luku ennustaa).

    Äänestä

tietäneekö kukaan, minkä vuoksi jotkut keskustelut häipyvät? Täältä on hävinnyt joitakin aivan asiallisia keskusteluja ja niitä ei ole aloittajien toimesta poistettu. Kirjoituksissa ei ole ollut loukkauksia tai asiattomuuksia. Ilmeisesti pärstäkertoimen mukaan poistetaan keskusteluja, vai?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jukka.finland kirjoitti:

Poikalapsi ehdotti aikaisemmassa viestissään "rauhanmarssia" Lähi-Idän tilanteen tähden. Vastasin viestiin ja kerroin, että sellainen tehdään suunnitelmien mukaisesti 20.8.06 Helsingissä. Onko Poikalapsi poistanut aloituksensa? Eniro sitä tuskin on poistanut ja helluntailaisia on asiasta turha syyttää, koska useimmat heistä ovat rauhan rakentamisen kannalla. Poikalapsi, poistitko oman aloituksesi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu