Norgesic ja alkoholi

tosi tyhmä

Onko kukaan ollut yhtä tyhmä kun minä?
Otin alkoholia ja Norgesic-tabletteja yhdessä monena iltana kun en saanut unta, niiden ottamisen jälkeen uni sitten tuli. Jonain iltana otin 1 ja toisena taas 2 tablettia yön aikana. Olo oli kyllä muutaman päivän "kuurin" jälkeen tosi paha, oksetusta, vapinaa. Nyt pelkään että olen pilannut maksani. Onko kukaan tehnyt samaa tyhmyyttä ja selvinnyt pelkällä säikähdyksellä? Olisin tosi kiitollinen asiallisista kommenteista.

4

16949

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hätä

      Ei se maksa noin pienistä poksahda. Tuskin edes maksa-arvot on mainittavasti muuttuneet tuon johdosta.

    • Ensihoitaja Tre

      Oletko oikeasti noin tyhmä, vai onko pitänyt harjoitella? Kun saa uusia lääkkeitä, olisi hyvä tutustua lääkkeen tuoteselosteeseen... siellä kun tuppaa olemaan tärkeääkin tietoa.

      "Moottoriajoneuvon kuljettamista ja tarkkuutta vaativien laitteiden käyttöä tulee välttää etenkin hoidon alkuvaiheessa, koska lääke voi väsyttää. Alkoholin käyttöä lääkityksen aikana on syytä välttää."

    • Harmillista

      Mites jos ei voi välttää sitä alkoholin käyttöä?

    • hijaccer

      No, ei haittaa, ehkä kunnon yliannostus alkoholi vois tuottaa hengityslaman mutta ei yleistä. En kehota kokeileen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      50
      5217
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      75
      3010
    3. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      298
      1549
    4. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1184
    5. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      78
      1136
    6. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1114
    7. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1095
    8. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      130
      1082
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      171
      1054
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      944
    Aihe