Aiemmin suhtauduin suopeasti maahanmuuttajiin, mutta täytyy sanoa, että viime viikkoina olen alkanut pelätä öisin punavuoressa ulkomaalaistaustaisia miehiä. Silti vihaan rasisteja kun asenteenne on niin väärin muita ihmisiä kohtaan. Maahanmuuttajatkin ovat vain ihmisiä.
Vihaan rasisteja
mirkku vaan
10788
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Niin kauan, kun islami on keskiajalta peräisin oleva oppi jota EI saa tarkastella, analysoida ja kritisoida, kuten esim. kristinuskoa, islamia tulee käsitellä varoen. Ettei tulisi muslimivaltioita valtion sisään (britit hyvä esimerkki.)
Israelkin tuntuu ikuisesti ratsastavan antisemitismin avulla.
Kyllä ihmisiä saa vihata.
Palstan - muttakin tekee niin olematta silti ihmisvihaaja.
Ainakin omasta mielestään. T: Kadunlakaisija.
Eikö teitä hävetä?
Mover, ei ku "eijaksakirjautua" eiku mot sharyn, ääh, no anyway...
Kun ensimmäisen kerran epäilin teitä samaksi kirjoittajaksi, sanoin kavereille että katsokaa miten käy Moverin ja näiden muiden kirjoitusten kanssa, ne joko hiipuu tai sitten mies innostuu todistelemaan oikein urakalla että olisi eri hemmot kyseessä.
No, miten kävi, ihan kuten ajattelinkin, mover alkoi heti perustelemaan ettei voi olla eijaksakirjautua tai mot rasismen, mutta pian se selvisikin, kun eijaksa ja mover alkoi käymään vuorokeskustelua, joita tarkemmin tutkittuamme huomasimme olevan selkeästi saman kirjoittajan kirjoittamia:)
Annan moverin olla jännityksessä, kaikki kuvakaapaaukset on tallessa ja onkin kiva ollut huomata kuinka mover on jo lähes seonnut "rasismiin" kun alkaa jo kirjoitella ties millä "camilla" tai "Mirkku" nimillä, säälittävää!
Jokainen näkee että sama provo on yksi ja sama mies ja sitä paitsi, serveri ohjelma vuotaa IP:t kunhan tietää mitä tekee:)
Hyvää jatkoa:)
Mitä? Ymmärsinkö oikein, että sinä ja "kaverisi" olette tarkasti tutkineet minun ja Moverin käymää vuorokeskustelua ja tämän perusteella huomanneet "selkeästi", niiden olevan saman kirjoittajan kirjoittamia?
Kerros nyt ihmeessä edes jotain makupaloja siitä, minkälaisin perustein olette tulleet tällaiseen lopputulokseen. Minusta itsestäni, kun omat tekstini näyttävät niin mielipiteiltään kuin tyyliltään kovin erilaisilta kuin Moverin tai mot rasismenin tekstit. Ehkä olen liian lähellä omaa kirjoitustani, etten näe sitä, minkä sinä ja "kaverisi" niin hyvin havaitsetta, että olette siksi tehneet täysin väärän loppupäätelmän.
En siis missään tapauksessa ole kumpikaan noista nimimerkeistä. En koe mitään tarvetta kirjoitella tänne useilla nimimerkeillä, en ole niin tehnyt enkä aio tehdä.
Mielelläni kuulisin, miten olette tulleet tuollaiseen johtopäätökseen.
Minä en ole analysoinut muiden tyylejä, mutta joskus vaikuttaa siltä, että kirjoittajat tosiaan käyttävät useita nimimerkkejä. Sinäkin nimimerkki Matti Patti kirjoitat omituisen vähän tänne, kun ottaa huomioon, miten ahkerasti kuitenkin olet analysoinut muiden kirjoituksia. Joskus tuntuu oudolta, että keskustelussa ei välttämättä ole yhtään samaa nimimerkkiä kahta kertaa. Joko vastaaja vaihtuu aina tai sama henkilö kirjoittaa useilla nimimerkeillä. Mites on? Oletko tutkinut kavereidesi kanssa taätä outoa ilmiötä ja mihin tulokseen olette tulleet?
Minulle on kyllä aivan yksilysti, miten ihmiset käyttävät nimimerkkejään. Vaikka itse en halua vaihdella nimimerkkejä, saatte minun puolestani ihan vapaasti käyttää niin montaa sivupersoonaanne kuin haluatte. Itse olen senverran ykstotinen luonne, että tuollainen sivupersoonilla pelleily tuntuisi omalla kohdalla jotenkin ällöttävälle.
Pystytkö päättelemään ihonväristä, kuka on rasisti?
Syynkin tiedät. Maanpettureita ja luonnon tuhoajia.
Tässä asiassa olen ihan samaa mieltä kanssasi:
Silti vihaan rasisteja kun asenteenne on niin väärin muita ihmisiä kohtaan.
Maahanmuuttajatkin ovat vain ihmisiä!.
Ei haittaa vaikka vihaat, minulle riittää että pelkäät!
rasistit ovat vähemmistöryhmä ja kohdistat vihasi heihin. Epäluulo -> Pelko -> Viha -> Väkivalta ja ikuisesti se tulee kohtaloasi hallitsemaan jos pimeän puoleen käännyt.