Minulla sattuu hieman oikean jalan pohkeeseen kokoajan ja kävellessä en voi kävellä vasemmalla jalalla kunnolla, koska nilkka tai nilkan alempana oleva osa ei taivu miten pitäisi. Kun yritän nostaa varpaita kattoon (kantapäät lattiassa) niin vasemmassa jalassa se onnistuu huonommin. Olen menossa nikaman niksauttajalle, mutta onkohan siitä apua nuihin vaivoihin? Johtuukohan vaivat selästä?
Jalkavika
Jalkavaivanen
4385
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tapaturman takia selkä p....na ja säteilee vasempaan jalkaan.
Kävellessäni joutuu oikea jalkani kestämään enemmän vasempaan verrattuna -jonka takia alkaa oikeaan pohkeeseen tulemaan särkyä/kramppeja.
"Kuulemma" ylensä vasenjaka on se joka pettää selän takia.
Suosittelisin lääkäriin menoa oikean diagnoosin saamiseksi.
Lääkärissä kävin muutamia päiviä sitten ja sieltä laittovat lähetteen kuvauksiin yms. Ei oo mukava kinkkasta :( jännä vaan kun oikeaan jalkaan sattuu ja vasen ei pelitä kunnolla.
Itse joudun tappelemaan vak.yhtiötä vastaan, koska heidän mielestään jalassani EI OLE mitään vikaa:((
Niinhän se elämä on. Huomenna nikaman naksauttajalle, saapa nähä auttaako asiaa.