Herätkää todellisuuteen!!!!!!!!

kdkdkdkdk

Siis Salatut elämät on tv-sarja eikä ole todellista elämää. Kukaan ei ole kuollut sarjassa oikeasti ja Janne elää edelleenkin. Te idiootit jotka kirjoittelette muisto viestejä "jaksamisia Tanjalle" olette sairaita. Siis niiku tosi tyhmää että edes huvin vuoksi kirjoittelet tollasia päättömiä viestejä jotka niiku räjäyttää järkevien ihmisten päät. Riku on kuollut sarjasta mutta ei oikeasta elämästä. Jos noiden pila muisto viestien lähettäjät ovat jotain pikku kakaroita niin painukaa muualle. Tajutkaa etää kun ihminen kuolee telkkarissa niin se ei ole totta! Tää palsta haisee kaikennäkösistä viesteistä muutenkin. Toivon että Satu-täti poistaa ystävällisesti nämä naurettavat viestit täältä pois koska se aiheuttaa vain tälläisiä "olet sairas" kommentteja. Yksi päivä täällä oli ihan päättömiä Camilla tarinoita jotka onneksi poistettiin. Tällä palstalla keskustellaan tosi asioista ja toivon että tälläiset turhat muisto viestit hävitetään koska niillä ei ole todellista merkitystä. Ryhdistäytykää hyvät ihmiset!

11

1493

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sus

      esim.Yrjö ei ole kuollut oikeasti, vaan että on elossa?

      • ...sanoa

        Tuotapa ei kukaan tiedä, sillä "Yrjö" on/oli fiktiivinen hahmo. Häntä esittänyt näyttelijä on kyllä kuollut ihan oikeastikin.


      • Sus
        ...sanoa kirjoitti:

        Tuotapa ei kukaan tiedä, sillä "Yrjö" on/oli fiktiivinen hahmo. Häntä esittänyt näyttelijä on kyllä kuollut ihan oikeastikin.

        fiktiivinen (mitä sitten tarkoittaakin) ihminen ei kuole. Haluan tulla fiktiiviseksi. Miten sellaiseksi tullaan?


      • janna-hottie
        ...sanoa kirjoitti:

        Tuotapa ei kukaan tiedä, sillä "Yrjö" on/oli fiktiivinen hahmo. Häntä esittänyt näyttelijä on kyllä kuollut ihan oikeastikin.

        Siis kuka täällä mänttää mielipuolista soopaa.

        häntä esittänyt näyttelijä kuollut?????

        !!!!!siis kyllä kai kaikki kuolleet ovat melko normaalisti kuolleita eli pois nukkuneita!!!!!!!!


        Koleeta...


    • ykkösfanittaja

      mulle Riku on kuollut...ja aion etsiä sen haudan vaikk menis kuinka kauan. Sano sää siell mitä vaa!

      • kdkdkdkdk

        Lopeta toi vitun vamottaminen ja herää todellisuuteen. Et löydä Rikun ruumista koskaan koska häntä ei ole haudattu.


      • janna-hottie
        kdkdkdkdk kirjoitti:

        Lopeta toi vitun vamottaminen ja herää todellisuuteen. Et löydä Rikun ruumista koskaan koska häntä ei ole haudattu.

        ........


      • ykkösfanittaja
        kdkdkdkdk kirjoitti:

        Lopeta toi vitun vamottaminen ja herää todellisuuteen. Et löydä Rikun ruumista koskaan koska häntä ei ole haudattu.

        vamottaminen? vamos a la playa o oo oo

        Mistäs sinä tuon tiedät? Oletko sukulainen?


        ps. olen iloinen, että julkisesti ilmoitit mielisairaudestasi


    • Olen täysin samaa mieltä siitä, että on erittäin typerää ottaa fiktiivisen (keksityn) hahmon kuolema tms. liian vakavasti. Esimerkiksi Hovimäen Anna raiskattiin eilen näytetyssä jaksossa, mutta minulle ei tulisi mieleenkään luulla, että hänen esittäjänsä olisi raiskattu. Samoin Riku on ilmeisesti kuollut, mutta ei hänen esittäjänsä! Mitä taas tulee joidenkin arveluihin, että Riku vain teeskentelisi kuollutta, tämä idea on mielestäni todella tyhmä.

      • Anne.

        Kuka tää Anna Hovimäki on? Joku uusi henkilö salkkareissa? Tarkenna vähän...mäen ainakaan oo huomannu mitään Anna Hovimäkeä!


      • vihreää
        Anne. kirjoitti:

        Kuka tää Anna Hovimäki on? Joku uusi henkilö salkkareissa? Tarkenna vähän...mäen ainakaan oo huomannu mitään Anna Hovimäkeä!

        Siis sarja Hovimäki tulee kakkoselta


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia?

      Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?
      Arvot ja etiikka
      7
      12406
    2. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      4
      11173
    3. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      175
      5095
    4. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      28
      3709
    5. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      196
      3544
    6. Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."

      Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss
      Suomalaiset julkkikset
      47
      3094
    7. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      108
      2829
    8. Jäit kiinni siitä

      että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky
      Ikävä
      13
      2358
    9. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      39
      2138
    10. Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin

      Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy
      50 plus
      19
      1955
    Aihe