Siis Salatut elämät on tv-sarja eikä ole todellista elämää. Kukaan ei ole kuollut sarjassa oikeasti ja Janne elää edelleenkin. Te idiootit jotka kirjoittelette muisto viestejä "jaksamisia Tanjalle" olette sairaita. Siis niiku tosi tyhmää että edes huvin vuoksi kirjoittelet tollasia päättömiä viestejä jotka niiku räjäyttää järkevien ihmisten päät. Riku on kuollut sarjasta mutta ei oikeasta elämästä. Jos noiden pila muisto viestien lähettäjät ovat jotain pikku kakaroita niin painukaa muualle. Tajutkaa etää kun ihminen kuolee telkkarissa niin se ei ole totta! Tää palsta haisee kaikennäkösistä viesteistä muutenkin. Toivon että Satu-täti poistaa ystävällisesti nämä naurettavat viestit täältä pois koska se aiheuttaa vain tälläisiä "olet sairas" kommentteja. Yksi päivä täällä oli ihan päättömiä Camilla tarinoita jotka onneksi poistettiin. Tällä palstalla keskustellaan tosi asioista ja toivon että tälläiset turhat muisto viestit hävitetään koska niillä ei ole todellista merkitystä. Ryhdistäytykää hyvät ihmiset!
Herätkää todellisuuteen!!!!!!!!
11
1470
Vastaukset
- Sus
esim.Yrjö ei ole kuollut oikeasti, vaan että on elossa?
- ...sanoa
Tuotapa ei kukaan tiedä, sillä "Yrjö" on/oli fiktiivinen hahmo. Häntä esittänyt näyttelijä on kyllä kuollut ihan oikeastikin.
- Sus
...sanoa kirjoitti:
Tuotapa ei kukaan tiedä, sillä "Yrjö" on/oli fiktiivinen hahmo. Häntä esittänyt näyttelijä on kyllä kuollut ihan oikeastikin.
fiktiivinen (mitä sitten tarkoittaakin) ihminen ei kuole. Haluan tulla fiktiiviseksi. Miten sellaiseksi tullaan?
- janna-hottie
...sanoa kirjoitti:
Tuotapa ei kukaan tiedä, sillä "Yrjö" on/oli fiktiivinen hahmo. Häntä esittänyt näyttelijä on kyllä kuollut ihan oikeastikin.
Siis kuka täällä mänttää mielipuolista soopaa.
häntä esittänyt näyttelijä kuollut?????
!!!!!siis kyllä kai kaikki kuolleet ovat melko normaalisti kuolleita eli pois nukkuneita!!!!!!!!
Koleeta...
- ykkösfanittaja
mulle Riku on kuollut...ja aion etsiä sen haudan vaikk menis kuinka kauan. Sano sää siell mitä vaa!
- kdkdkdkdk
Lopeta toi vitun vamottaminen ja herää todellisuuteen. Et löydä Rikun ruumista koskaan koska häntä ei ole haudattu.
- janna-hottie
kdkdkdkdk kirjoitti:
Lopeta toi vitun vamottaminen ja herää todellisuuteen. Et löydä Rikun ruumista koskaan koska häntä ei ole haudattu.
........
- ykkösfanittaja
kdkdkdkdk kirjoitti:
Lopeta toi vitun vamottaminen ja herää todellisuuteen. Et löydä Rikun ruumista koskaan koska häntä ei ole haudattu.
vamottaminen? vamos a la playa o oo oo
Mistäs sinä tuon tiedät? Oletko sukulainen?
ps. olen iloinen, että julkisesti ilmoitit mielisairaudestasi
Olen täysin samaa mieltä siitä, että on erittäin typerää ottaa fiktiivisen (keksityn) hahmon kuolema tms. liian vakavasti. Esimerkiksi Hovimäen Anna raiskattiin eilen näytetyssä jaksossa, mutta minulle ei tulisi mieleenkään luulla, että hänen esittäjänsä olisi raiskattu. Samoin Riku on ilmeisesti kuollut, mutta ei hänen esittäjänsä! Mitä taas tulee joidenkin arveluihin, että Riku vain teeskentelisi kuollutta, tämä idea on mielestäni todella tyhmä.
- Anne.
Kuka tää Anna Hovimäki on? Joku uusi henkilö salkkareissa? Tarkenna vähän...mäen ainakaan oo huomannu mitään Anna Hovimäkeä!
- vihreää
Anne. kirjoitti:
Kuka tää Anna Hovimäki on? Joku uusi henkilö salkkareissa? Tarkenna vähän...mäen ainakaan oo huomannu mitään Anna Hovimäkeä!
Siis sarja Hovimäki tulee kakkoselta
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset24817355Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17812333Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El556101Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään694935MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny194930Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.264052Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843625Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja223593Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1403095NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun312435