Onko muilla kokemuksia kavereista/tutuista jotka menevät autoliikkeeseen töihin. Luulin että entinen työkaverini oli kaveri myöskin vapaa-ajalla kun vietimme vapaa-aikaa yhdessä jne. Noh, tämä ko. kaveri meni autoliikkeeseen töihin ja minulle tuli auton vaihto ajankohtaiseksi. Tämä, nyt jo entinen kaverini yritti väkisin myydä ylihintaista, 5000 € normaalipyyntöjä kalliimpaa autoa minulle. Minun autoni hän hinnoitteli 8000 € halvemmaksi kuin mitä siitä sain toisessa liikkeessä. Muilla vastaavia kokemuksia kuinka joku muuttuu kivasta kusipääksi??
Automyyjät & moraalin
katoaminen (gallup)
4996
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei tuli vaan mieleen että oisko nyt maksun paikka kun hän lämmitteli sen silloin ja sinä veit loppuillasta nakkari-jonosta sen naisen (/miehen? yksityis-kohtia en tiedä)? Tai sitten ootte käyneet saman tarkkiksen ja kaveris puhui markoista ja sinä viisaampana (laulavana) euroista?
Ota huomioon, että vaihtoautosi hinnan on todennäköisesti määritellyt vaihtoautopäällikkö eikä se ex-kumppanisi (paistaa rivien välistä).
Itse ainakin yritän välttää myymästä autoja sukulaisille tai tuttaville. Jaksa sitä kitinää jos jotain hajoaa tms.
Juu, yritän kanssa välttää. Ovat ensin niin saatanan kavereita ja sukulaisia. Hinta tingitään alas ja luvataan olla tyytyväisiä. Jokin sanoo moks, niin piru on irti ja sukulaissuhteet poikki. PERKELE!