Junttiauto.com
Teille juntit
91290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
toihan onkin hyvä.
idea on hauska ja silleen, mutta sen on tehneet jotkut viherpipertäjät vain omia tarkoitusperiään ajamaan. sellanen pistää ketuttamaan sen verran, että vois polttaa taas vaikka risuja takapihalla yhdenkasan, niin saavat lisäpäästöjään viherhihhulit.
tuota sun logiikkaas ? Kenelle luulet risujen poltolla kiusaa tekeväs ?
pihaa, kun asun kerrostalossa. kunhan nyt uhosin. viherpellet vaan on niin helvatan ärsyttäviä.
olla samalla aaltopituudella.
Itseänikin ärsyttää varsinkin nämä kaupunkien opiskelijapiirien intomieliset ns. vihreät, jotka eivät luonnosta tiedä / ymmärrä hevonp....ttä. Tuntuu, että iso osa heistä on aivopesty jauhamaan mantraa, josta eivät tajua mitään.
Luonto ja sen paskaantuminen harmittaa iteäni niin hitosti ja osaltani olen pyrkinyt omissa tekemisissäni vaikuttamaan asiaan jo vuosia ennen, kuin siitä tuli näiden piipertäjien "muotiasia".
Näiden "übervihreiden" hörhöily kun tahtoo antaa sille vastapuolen "punaniska"- porukalle vaan lisäsyyn olla välittämättä tästä ympäristöstään.
Se kun tuppaa olemaan niin, että edestään sen paskan ennemmin tai myöhemmin löytää. Muodossa tai toisessa. Toivoa vain sopii, että riittävän isolla osalla porukasta alkaa järki pelata sen asian suhteen ajoissa.
aivopestylle sakille vaikuttavat. luonosta yms uhotaan vaikka asutaan kaupungissa ja maalla ei ole käytykään. toki sitä itsekin koittaa olla turhia likaamatta luontoa, mutta nuo intoilijat saa aina aikaan vain negatiivisempaa reaktiota luonnonpuolesta.
Wanha!!!
Ajan JunttiAutollani edelleen tyytyväisenä, vaikka kulutus on luokkaa 15l/sadalla. Ysikasia vielä...
Hyvin mahtuu lapset ja koira kyytiin. Viherpiipertäjien vikinä ei haittaa tippaakaan!
asiaa näkyy olevan http://www.junttiauto.com/ -sivuilla.
Kuuleppas viherpiipertäjä kuvitellaan tilanne jossa kompastut perunasäkistä tehtyihin luonnomukaisiin housuihisi ja kalloon tulee reikä.
Kalloa ei suojaa vanhasta räksänpesästä tehty luonnomukainen päähine.
Ja paikalle tulee ambulanssi, no ambulanssi kuski hokaa,että "hei tää on se vihree, joka on autoista kieltäytyjä"
Johon apukuski: "joo ei me voida ottaa sitä kyytiin jätetään se tähän, siitä tulee hyvä komposti, maatuminen on näköjään jo alkanut"