Moni nuori alipainoinen hyypiö haluaa lihota vähän, että pääsee normaaliin mittaan ja tiedän siihen hyvän reseptin. syö niinkuin tähänkin asti mutta vetää joka päivä välipalaksi 2 tupla maxi patukkaa (400kaloria) ja 2 heraprotu drinkkiä (400kaloria). myös pari lusikallista rypsiöljyä jonkun ruoan sekaan antaa läskeille kasvu ärsykettä. Ei siis tarvitse väkisin syödä ja ahtaa ruokaa enempää kuin maistuu vaan tällä tavalla sitä läskiä tulee ja sitten kun on riittävästi niin siirtyy bodyruokaan ja punttia kehiin. Älkää lihoko sitten liikaa!
lihoaminen
paavo pesukarhu
8782
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
5-6 ruokalusikallisesta rypsiöljyä saat saman verran kaloreita kuin noista suklaapatukoista ja on ainakin 10 kertaa halvempaa eikä käy hampaisiinkaan.
ja sinulle on varmaan kallista pieraistakkin sillä sen kaasun voisi käyttää jossain polttoaineena. :D
Otsikoit räpellyksesi punttimiehille sopivaa älyllisyyttä säihkyen: "lihoaminen". Onneksi kuitenkin vaihdat tyylilajia, ja jatkat mieliteoistasi sydäntä raapivasti: "haluaa lihota vähän".
En halua olla kielipoliisi, mutta ei kai nyt sentään ihan noin urpo saa ensimmäisessä kotimaisessa olla? Kirjoitusvirheitähän meille kaikille tulee mutta, mutta..Neuvoisin sinua tsemppaamaan muualla kuin ruokakipon ääressä.Iän myötä kilot kyllä karttuvat kuin itsestään. Peruskoulussa opitut asiat taas valitettavan monelta pääsevät unohtumaan.
T: lihaskimpu
tutkippas palstaa vähän tarkemmin. paljonko löydät oikein kirjoitettua teksitä. jos sinulla ei ole mitään järkevää kirjoittaa niin jätä sitten kokonaan kirjoittamatta. et nimittäin loistanut sinäkään! :D
P.S VYÖTÄKÖ MAKKARAT KIRISTÄÄ?
Ensin toteat palstan heikon tason, sitten haukut tämän kirjoitustasi tarkastelleen kaverin. Et sitten missään vaiheessa ajatellut peiliin kurkistaa?
T: Saatana kun tuolla liikenteessä kukaan muu ku minä ei osaa ajaa pätkääkään =)
Onneksi sinö osaat! :D
oletteko te muuten kuullut koskaan isoista kirjaimista? minä en ole ennen kuin tänään kun joku huomautti että voisi käyttää isoja kirjaimia kirjoituksissani niin olisi helponpi lukea. ei vaan kertonut että miten niitä käytetään. NÄINKÖ!?!?!? välimerkeistäkin se jotain horisi. siitä minä en ymmärtänyt yhtään mitään!!! eikö nämä pisteet huutomerkit ja kysymysmerkit sit muka riitä vai!?!?!? tai hymiöt!?!? :D
Mitä ne ovat? Ravintopalstalla kun kerran ollaan niin varmaan jotain syötävää!?