minipillerit?

mitä nämä minipillerit ovat?eivätkö ole e-pillereitä?
2298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On neki e-pillereitä,mutta ne sisältää vaan yhtä hormonia (keltarauhashormonia), kun taas yhdistelmäpillerit sisältää keltarauhashormonia estrogeeniä. Minipillerit on ehkä hitusen tehottomampia..tai ainaki ne täytyy ottaa joka päivä lähes tunnilleen samaan aikaan ettei ehkäisyteho heikkenis.

Äänestä

mun muija käyttää niitä koska sille tuli e-pillereistä ihottumaa ja pahoinvointia... eli nopella johtopäätöksellä vois ajatella et niissä ei oo niin paljoa sivuvaikutusksia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön.. kirjoitti:

mitä nämä minipillerit ovat?eivätkö ole e-pillereitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu