Voisitko edes ajatella seurustelevasi naisen kanssa jonka elämässä on paljon vaikeuksia; esimerkiksi ongelmalliset perhesuhteet, yksinäisyyttä, taloudellisia vaikeuksia, hankaluuksia löytää ammatillisesti oma paikkansa vaikka koulutusta olisikin, terveysongelmia (ei alkoholismia) ja johon muut suhtautuvat jotenkin varoen. Ei siis kaikkia näitä vaan joitain.. Ja jos nainen olisi kuitenkin puoleensavetävän näköinen ja muutenkin itsestään huolehtiva. Eli pilaako ihmisen ongelmat suhteen mahdollisuuden?
Vaikea nainen
6
708
Vastaukset
- Osui
Kaikki osui kohdalleen. Uskomatonta.
- yhtä vaikea
yks asustelee pohjois-pohjanmaalla
No ei haittaa jos on pari kolme kohtuullista tuollaista vaikeutta. Tietenkin se että onko nuo ongelmat ratkaistavissa tietyssä ajassa vaikuttaa.
- SD.
Eiköhän joku sinutkin huoli ihan varmasti. Mutta taidat havitella sellaisia jotka eivät ole sinusta kiinnostuneita.
- mystigue
naisena noin miehestä: niin ratkaisevaa on ennemminkin että oli ongelma mikä tahansa että toinen kumminkin jaksaa ja pystyy elämään sellain että on suht koht sinut itsensä kanssa. ja tai pystyisi nousemaan murheestaan sitten vaikka ystävien tai minun avulla..
no esim sairaudesta tai perhe ongelmista. ja tuo ammatin ettiminen itselleen on niin yleista että sepä ei haittane harva tietää viellä montakin ammattia käytynä et mikä on ns oma ala:) - hone-y
jos kukaan ei seurustelisi ns. ongelmallisten kanssa, niin eipä meillä suhteita olisi juuri kenelläkään.
On muuten ruvennut häiritsemään ihmisissä se, että ollaan niin parempi puoli päällepäin, että totuus vääristyy. Kaikilla on ongelmia mutta kukaan ei puhu niistä. Siksi kaikki luulevat ettei muilla ole mitään ongelmia ja sitä sitten hävetään itseään vaikkei mitään syytä ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101084
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264606Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17605- 67557
- 93535
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47437