Hizbollah ja Israel lämmittelee jo. Onko Koffee Annanin joukot jo valmiina tositoimiin? Jos ei niin missäs pojat ja tytöt viipyy?
Missäs ne YK:n rauhanturvaajat on?
kapitalisti99
5127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Järkkäsi pojalleenkin petostyön Irakin "ruokaa öljystä ohjelmassa", missä huijattiin YK:lta iso nippu miljoonia.
Yritti painaa ensin villasella, mutta. KANSA TIETÄÄ!!
Ranskalta ei löydy kuin muutama tusina "rauhanturvajia" sinne. EU johtajamaat ovat huono esimerkki rauhasta, koska terroristi ongelmaa ei poistettu EU:n eikä YK:n toimesta Libanoista.
Eikö olisi aika lähettää Syyrian joukkoja ja YK:n joukkoja ensin riisumaan Hizbolla aseista ja kotiuttamaan nämä terroristit.
YK:ssa on näköjään järjenkäyttö jo ajat sitten lopetettu. Onko terroristit toinen rauhan osapuoli???????
Miksi YK puuttuu Israelin ja terroristien väliseen sotaan? Jos ase virta jatkuu Iranista ja arabimaista Hizbollalle niin koko rauhanturvaaminen on SODAN TURVAAMISTA.
On aivan typerää lähettää rauhanturvaajia, kun Libanonin kansa kannattaa Hizbollaa ja siten sotaa Israelia vastaan, miten heidän sotilaat voivat olla rauhanturvaajia, kun samalla sallivat terroristin varustautua ja sotia alueellaan????
Suomalaiset voisivat mennä ja riisua ne aseista ja vahtia, ettei yhtään ohjusta enää tuoda Libanoniin.
voisi arvostus Euroopassa lähteä nousuun.
Tiedätkö ees mihin noi rauhantutvaajat sijoitetaan? Tonne Syyrian ja Libanonon tuntumaan niitä ei ole ees tarkotus sijoittaa, ainoastaan Etelä Libanoniin, Israelin ja Libanonin väliselle alueelle. Nyt kuitenkin aseita yritetään kuljettaa koko ajan Syyriasta käsin Hizbollahille. Sen väylän pitäs tukkia Libanonin oma armeija. Mutta kun ne on yksi ja sama, niin milläs pysäytät? Libanonin armeijan pitäs tehdä selvä pesä ero Hizbollahiin. Sitten siinä olis jotain järkeekin.
neuvot järjen käytöstä, mutta jos siihen ei ole enää kykyä, kun eivät ole koskaan käyttäneet.
Politiikassa laskemoidaan liikaa niitä ja näitä, ja asian todellinen ratkaisu on sivuseikka.
VALITETTAVASTI!
Kukaan ei ota riskejä, että asiat tulisi kuntoon, kun pelkäävät virkansa puolesta.