Sen verran tiedustelisin ruokavaliosta että mitä perus elintarvikkeita kannattaa syödä ennen treeniä ja mitkä perus elintarvikkeet auttavat palautumisessa.
Ymmärrän kyllä että erikoisvalmisteet ovat paljon parempia, mutta en raaskisi vielä niitä ostaa kun olen vasta aloittamassa harrastuksen.
Ymmärrän kyllä että erikoisvalmisteet ovat paljon parempia, mutta en raaskisi vielä niitä ostaa kun olen vasta aloittamassa harrastuksen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
pari tuntii ennen treeniä iha normaali kotiruoka ja treenin jälkeen KANNATTIS ottaa palautusjuoma vaikka oletki alottelija! muutenki olis hyvä syödä proteiinipitoista ruokaa vaikka maitotuotteita esim raejuustoa
Vaikka olisit veteraani, ei lisäravinteita tarvita.
Sopivat ruokatarvikkeet on esim. banaanit, jugurtti , joita voi napsia myös ennen treeniä. Kunnon munat, ilman keltuaista sopii treenin jälkeen.
taidat olla täys idiootti ku tollasta tääl kerrot. jos haluu kehittyy natuna ni ei tuu mitään ilman lisäravinteita
Kyllä ilman lisäravinteitakin pärjää pelle.Vähä kattoo mitä suuhus lykkää ni avot...Sit voit harkita lisäravinteita jos kireetä kisakuntoo kaipaat..