Paavi ja Oktoberfest

Tuli tuossa mieleen, että nyt kannattaa katolilaisten mennä Müncheniin kun on ohjelmaa tiedossa. Paavi 9-14.9 ja Oktoberfest 16.9 klo 12 -3.10.

Sepä olisi ollut näky jos Benedictus olisi tapittanut tynnyrin! :)
7675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei kiinnosta harhaoppisten kemut.

Äänestä
  • kiinnostaa kaikki kemut missä saa halpaa kaljaa!!

    Äänestä

  • kyllä kirjoitti:

    kiinnostaa kaikki kemut missä saa halpaa kaljaa!!

    Paitsi, että Oktoberfestissä ei ole tarjolla
    halpaa kaljaa, ainakaan festarialueella.
    Mutta ehkä määrä ja laatu korvaa hinnan!

    Äänestä

että paavi avaa oktoberfestit vetäisemällä koko tapahtuman ensimmäisen tuopillisen kurkusta alas. Kai sitä paaviakin janottaa, ihminenhän hänkin on vaikka katolilaisten piireissä muuta luullaankin.

Äänestä

mikäs ihme tuo on ? sillon kun kardinaali Ratzinger valittiin Paaviksi hän tunnustautui baijerilaisen vehnäoluen ystäväksi....kai Paavilla saa olla maallisiakin mieltymyksiä...ei ihminen yksin sanasta elä

Äänestä
  • ajattelppa antaisko Ude Benen tapittaa tynnyriä ja vaikka antaiskin niin kyllähän se olisi noloa jos Bene sitten iskisi hanatapin kokenein ottein tynnyriin ilman että yhtään olutta roiskuaa ulos ja kertoisi sitten, että hän tekee tätä joka viikko.

    Äänestä

Müncheniin on Champios Liigan peli 12.9.

Ajatella: paavi, Oktoberefest ja Champions liigan peli samalla keikalla. Mitä muuta kristitty voi toivoa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


O'zapft is! kirjoitti:

Tuli tuossa mieleen, että nyt kannattaa katolilaisten mennä Müncheniin kun on ohjelmaa tiedossa. Paavi 9-14.9 ja Oktoberfest 16.9 klo 12 -3.10.

Sepä olisi ollut näky jos Benedictus olisi tapittanut tynnyrin! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu