Muslimeille terveisiä

Mitä te täällä suomessa teette? Eikö teidän kannattaisi mennä niille alueille, jossa islamilaisuus hyväksytään laajemmin.

Tuollaisella muinaisajattelu-uskonnolla ei kehitetä yhtikäs mitään missään.
6263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ALLAHU AKBAR!!!!
SINA PITÄ SE YMMMÄRTÄ SILLÄ ALLAH ON VAIN HÄN OIKEIN JUMALA!!

Äänestä

kontaktia muslimeihin etkä ihmisiin ylipäätänsäkään tämänlaisella viestimiselläs kuten "mitä te täällä teette?" ja "tuollaisella muinaisajattelu-uskonnolla.."

Kannattaa lisäksi muistaa, että muinaisajattelu-uskonto -syyttely on varsin ontuva. Kristinusko, juutalaisuus, buddhalaisuus jne ovat nimittäin vieläkin muinaisempia uskontoja kuin islam. Joten eiköhän unohdeta tällaiset epäolennaisuudet?

Äänestä

ja asunut yli 40vuotta.miksi sinä olet suomessa?

Äänestä
  • En ole aloittaja, mutta minäpä kerron oman mielipiteeni muslimeista. Näin niin kuin naisen kannalta.
    Kirjoitukseni saattaa olla vähän kärkkäästi kirjoitettu, mutta antaa mennä.

    Minusta on iso ero siinä, missä ovat muslimin sukujuuret. Siis että onko Venäjältä (tataari) vai Lähi-Idän kaapuun pukeutunut nainen. Varsinkin sieltä tulee niitä järkyttävästi pukeutuneita naisia, joilla ei näy kuin silmät.

    Minusta Suomen tataarit ovat ihan tavallisia suomalaisia, joilla länsimaiset, tutut tavat. Jos vielä yleistän, niin länsimainen perimä. Tataarit kuuluvat tänne Suomeen.
    Sellainen länsimainen perimä ja ymmärrys puuttuu tältä kaapuihmiseltä. Esim. tasa-arvo, naisten äänioikeus, ajokortti jne. Kaavut eivät kuulu tänne.

    Kaapuihminen ei pysty milloinkaan sopeutumaan tähän meidän omaan kulttuuriin, kaapuihmistä kartetaan kuin ruttoa. Kaapuihminen osoittaa omalla käytöksellään ja pukeutumisellaan, että ei edes halua sopeutua tänne.
    Kaapuihminen voi minusta muuttaa sinne, missä kaikki muutkin kaavut ovat.

    Äänestä

  • Oletko viihtynyt? Noudatako lakeja? Teetkö pommin jos suutut siihen että kaikki eivät palaakaan islamiin?

    Jos vastasit että et kannata väkivaltaa, ja haluat noudattaa lakeja, kunnioittaa sananvapautta, siis todellista sananvapautta, jossa voisi sanoa esimerkiksi että islam on saatanasta, ilman että kukaan uhkaa tapaa, silloin olet OK, oli alkuperäsi, rotusi tai uskontosi mikä tahansa.

    Äänestä

tai kuulantyäntäjiä noista ääriählyistä voisi tulla,sen verran harjootellu kivien viskomista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ykköskalju kirjoitti:

Mitä te täällä suomessa teette? Eikö teidän kannattaisi mennä niille alueille, jossa islamilaisuus hyväksytään laajemmin.

Tuollaisella muinaisajattelu-uskonnolla ei kehitetä yhtikäs mitään missään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu