Alotin taas pillerit. En ollut syönyt niitä moniin vuosiin. Joskus 13vuotiaana viimeks ja nyt olen 23. Mahtaakohan tämä tajuton ärtymys, hengenahdistus, itkuisuus (vaan ei tule) johtua nyt noista pillereistä? Tämä sinäänsä on mulle tosi huono paikka, koska kärsin paniikkihäiriöstä ja syön siihen seroxattia. Se on pysynyt hyvin kurissa, mutta nyt on alkanut tuntumaan että pää räjähtää ja kaikki vituttaa niin armottomasti, etten tajua miten pääsen tästä ärtymyksestä. Olen myös tautisen väsynyt enkä jaksa yhtään mitään. GGRRRRRRRRRRRR
Help me jos joku osaa..
Help me jos joku osaa..
Vastaukset 1
Vanhimmat
Montako kuukautta olet niitä syönyt? Lääkärit suosittelevat syömään pillereitä kolme kuukautta, jonka aikana nuo kuvailemasi haitalliset sivuvaikutukset joko häviävät (jolloin samaa merkkiä jatketaan) tai sitten jatkuvat jolloin vaihdetaan merkkiä.
Mites muuten tuo seroxatin ja e-pillereiden yhteensopivuus? Oliko sulla lääkärisi kanssa siitä mitään puhetta?
Sun kannattas varmaan käydä uudestaan lääkärillä ja kertoa noista sun saamista sivuvaikutuksista (varsinkin jos oot syönyt pillereitä jo yli kolme kuukautta)..ehkäpä se keksii jonkun ratkaisun.