Miksi vanhojen jenkkiautojen harrastajat ovat lähes poikkeuksetta yksinkertaisia tyyppejä alhaisimmista sosiaaliluokista, eivätkä tiedä muista autoista juuri mitään?
Uusien USA-autojen yksinkertaiset haltijat/omistajat eivät tunnu tietävän mitään edes jenkkiautoista!
Miksi on näin?
Uusien USA-autojen yksinkertaiset haltijat/omistajat eivät tunnu tietävän mitään edes jenkkiautoista!
Miksi on näin?
Vastaukset 21
Vanhimmat
ettei jenkkiautoa ole pakko jatkuvasti remonteerata,kuhan käy öljynvaihdossa ja muut tekee ne huollot ja remontit,ei amerikanauton omistajan tarvi muuta kun tankata ja laittaa pissapoikaan sitä pissa ainetta ja vettä.
katsomaan cruisingkalustoa, joka kuukauden 1. perjantaina. ( huhti-lokakuu ).
Paikkana mm. Kauppatori. Tule esittämään kommenttisi vaikkapa 60/70-taitteen muskelijenkkiautojen kuskeille, museotarkistettujen autojen omistajille jne...
Ps. Vieresen Kolera-altaan vesi ei ole juomakelpoista. Joutunet testaamaan sen, kun sinulle tarjotaan pikaista uintiretkeä... :-D
Tarkoitit,minua vai sivistynyttä Red neckkiä?
Kuten näistä sun vastauksista jälleen huomataan, on jenkkiautoja fanittavilla kakaroilla pahoja lukemis- ja ymmärrysvaikeuksia :DD
selvitykset,niin ei tiedä kummalle muskelimies vastasi.
sulla on se ongelma sun omassa päässä vitun pöljä hanki vaikka joku harrastus eläkä valita täällä netissä.
kun pitää kusua kavereiden keskelle ;) Tyypillinen jenkkiauton "harrastaja", koulut kesken ja joukolla turpaan ;) kun omat avut ei riitä tappeluun, homo!
kuulostaa taas siltä että red neckin kotona on mutsia nussittu...
Sulla kusipäällä on tällä kertaa osuva nimimerkki :DDD
Koetko tyydytystä trollailla suunsoittovastauksias useilla eri nimimerkeillä jokaiseen viestiketjuun??
olet noin kateellinen? Mistä sinä tiedät, mitä esim. minä tiedän muista autoista?
Itse en tunne sellaista jenkkiautoharrastajaa jolla ei olisi käyttöautona riisikippoa tai eurokinneriä.
Onneksi tallista löytyy kolmen eurooppalaisen lisäksi myös vanha jenkkiauto, ei tarvitse olla kateellinen niinkuin sinä.
Pidätkö tosiaan itseäsi sivistyneenä kun vittuilet aivan tuntemattomille ihmisille?
Sinun mielestäsi siis esim. Teemu Selänne on yksinkertainen tyyppi alhaisimmasta sosiaaliluokasta?
Oletko tehnyt gradun aiheesta vai onko tuo vain mutu-tietoa?....
kuulostaa kovin tutulta tuo paskanjauhanta taas.
Veit sanat suustani tai näppäimistöltäni! Sisäsiittoiset toksisia aineita käyttävät ääliöt eivät edes tiedä mitään kunnon autoista!
Itse ajelen Nissan Micraa 1.0 litraista, ja jos te punaniskaidiootit ette tiedä mitä se on, niin se on 61 cid. Se on hieno auto. Kuluttaa niin vähän, että hymyilen joka kilometrillä, kun ajan Autoani.
Enkä käytä maria nyt. Se ei ole toksinen aine, kuten teidän aivokapasiteettianne vielä entuudestaan pienentävä viina. Vielä on paljon pihasieniä pakkasessa (ei toksisia, tajuntaa-laajentavia) joita käytän nykyisellään.
Te olette niin idiootteja, että täytyy oikein avautua, vaikkei pitäisikään. Olen jenkkikriitikon alterelgo. Mr. Hyde - Mr. Hyde. Minusta on moneksi, jenkkipaskat.
kyllähän sen aina huomaa,vaihtelet nimimerkkiä ja vastailet omiin provoihisi. Sinulla on useita nimimerkkejä,mutta aina tietää että,sama kirjoittaja kysymyksessä.
..lahjoittaa rahaa että mielenterveyspotilaat saisivat asianmukaista hoitoa/lääkitystä...T: Punaniskakuminpolttaja
Lahjoita rahaa siskollesi, joka on myös vaimosi. Hän voi rahalla ostaa ehkäisypillereitä suuren varaston, ettette vain pääse lisääntymään. Tuollaisia sisäsiittoisuuden hedelmiä ei tänne lisää kaivata.
vaimoa ja sinulle tiedoksi että sinullekin löytyy apua..www.erektiovarmuus.fi Vai onko vaimosi lähtenyt jonkun "red neckin" matkaan:)
suositeltavaa liikutella autoa (eikä edes tuon kokoista polkuautoa) kovin pitkiä matkoja. voi palaa käämit.
Suositeltavaa,mutta startin voimalla on aikanaan poituttu keskustassa risteyksestä,painoa oli yli 70 tonnia,mutta poishan siitä oli päästävä,vaikka olenkin "teiden tukko",joo näin on. Ja perkele ne ajat,ei enään palaa ja se on hyvä asia.
toivottavsti kuolet pian ettei sinunlaisia paskoja tule lisää tai niitä pitää alkaa jo tappamaan. Sulla varmaan sun äitis imee sun munas joka ilta puhtaaksi jottei uuden bemun paskat penkit likaantuisi ja sun ukkis pyyhkii sun perseen jottei uudet muoti housut mene likaisiksi ja sinun ihqu poika kaverisi vain seisoo sormi perseessä. Joten mikä vittu sinua vaivaa eikö isäsi sinun muovista rakennettua japanilaista "autoa" korjannut tarpeeksi ja siksi sinä olet kuin teini ikäinen koulu tyttö jolla on kuukautiset..Olet säälittävä luuseri runkkari paska hahahhahahah
täälläkin toi sama järjen riemuvoitto taas kommentoimassa kohta se rupee taas tuomaan gasoa rahtilaivalla venäjältä ym tervettä juttua...lisätkää ny perkele niitä avohoitopaikkoja ettei noi tollaset saa vapaana kuljeskella..
vääntänyt pulttia,voi olla että olet,ja nyt heität huulta näille jotka sitä eivät ole tehneet,eivätkä tule ikinä tekemäänkään,maailma on muuttunut yllättävän paljon.