PONTIACISTA KUKA TIETÄÄ...?

Hommasin taannoin Pontiac Bonnevillen. Nyt tarviin tietoa A:sta Ö:hön. Remonttiapua, varaosatietoa, mahdollista kerhoa löytyykö, olisi jollekulle kysymyksiä rutkasti, ei manuaalia tarttisin ohjekirjasen, ois muuten Suomen halvin hyväpeli, muttei täydellinen...vielä. Voisin myydäkin/ vaihtaa. Kaikki mahollinen varustelu. Jos on jutun juurta niin oisin eri kiitollinen.
7817
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sano nyt edes minkä vuoden mallia se on...

Äänestä
  • Eli kaara on mallia `89.

    Äänestä

.. alustan suunnittelussa on ainakin kaikki mahdolliset virheet, mitä ylipäätään voi olla. Jos on kyse 80 ja 90 luvun taitteen mallista, alusta on todella epäonnistunut. Autoa voikin kutsua "löllyväksi risteilijäksi".
Kun alustalta vaaditaan ominaisuuksia, Bonneville vatkaa pituus ja sivu suunnassa hervottomasti. Merkillistä, että alusta on kuin suoraan 60- luvun autoista.. Suorilla auto on ok, kunhan ie tuule liikaa. Eli aloita ensimmäiseksi alustan uudelleen rakentaminen. Iskarit, jouset, jäykät puslat jne. Pysyy jotenkin edes ajettavana sen jälkeen.

Äänestä
  • Toden totta, hirveä ajetteva. Sain
    TM:ssä vuonna 89' ajettavuudesta
    4. Minkään muun auton en muista,
    tätä arvosanaa saaneen, ja ihan syystä.

    Äänestä

  • Mitähän ne virheet mahtaa olla, vai oletko vain kopioinut mielipiteesi TM:stä? "Löllyvä risteilijä"...? varmasti eurooppalaisiin verrattuna, mutta juuri siksi minä siitä pidän.

    Äänestä

  • Bonne kirjoitti:

    Mitähän ne virheet mahtaa olla, vai oletko vain kopioinut mielipiteesi TM:stä? "Löllyvä risteilijä"...? varmasti eurooppalaisiin verrattuna, mutta juuri siksi minä siitä pidän.

    ..huippuauto sulla..:)

    Äänestä

Kokemuksia ja tietoa tarjolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


*ONNEVILLE kirjoitti:

Hommasin taannoin Pontiac Bonnevillen. Nyt tarviin tietoa A:sta Ö:hön. Remonttiapua, varaosatietoa, mahdollista kerhoa löytyykö, olisi jollekulle kysymyksiä rutkasti, ei manuaalia tarttisin ohjekirjasen, ois muuten Suomen halvin hyväpeli, muttei täydellinen...vielä. Voisin myydäkin/ vaihtaa. Kaikki mahollinen varustelu. Jos on jutun juurta niin oisin eri kiitollinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu