Tässä olisi läpileikkaus Maidenin susibiiseistä.
levyn nimen perään merkattu paskabiisit
IRON MAIDEN
-ei yhtään huonoa biisiä.
KILLERS
-another life
NUMBER OF THE BEAST
-gangland
-invaders
PIECE OF MIND
-ei yhtään huonoa biisiä
POWERSLAVE
-back in the village
SOMEWHERE IN TIME
-ei yhtään huonoa biisiä
7 SON OF A 7 SON
-moonchild-can i play with madness
NO PRAYER FOR THE DYING
-the assassin-run silent,run deep-hooks in you
Tämän levyn jälkeen alkoi levyt huonontua todella radikaalisti joten loppulevyiltä olen laittanut vain hyvät kappaleet.
FEAR OF THE DARK
-Judas be my guide
-fear of the dark
THE X FACTOR
-Ei yhtään hyvää kappaletta
VIRTUAL XI
-Ei yhtään hyvää kappaletta
BRAVE NEW WORLD
-Out of the silent planet
-nomad
-brave new world
-ghost of the navigator
DANCE OF DEATH
-rainmaker
-dance of death
1990 luvulle tultaessa tapahtui sävelkynässä selvä tylsistymisen merkki. huomenna uusi albumi soittimeen ja saa nähdä minkälaista kamaa sieltä tulee. ennakko odotukset eivät tosin ole korkealla sillä benjamin breeg on huonoimpia maiden sinkkuja mitä on ilmestynyt bruce aikakaudella. nippa nappa pesee edellisen levyn wildest dreams renkutuksen joka on maidenin pohjanoteeraus brucen aikakaudella. Blazen aika onkin ns.musta aukko maidenin historiassa joka sisälti pelkkää paskaa niin levyllä kuin livenäkin.
Iron Maiden levytyshistoria
5
564
Vastaukset
kakka. Kyllä joka levyltä löytyy hyviä kappaleita.
- Rupikonna_
Kriittistä paskaa. Mikä vaivaa?
- jussi-ko
totta toinen puoli, mutta se on vasta osa totuutta
- airon meiden
..hyviä biisejä! X-factor ja virtual XI ovat turhankin aliarvostettuja, niistäkin löytyy potkua! Omistan koko maidenin tuotannon aitona ja olen ylpeä joka ikisestä levystä!
- Lich.
Kyllä the assassin on hyvä biisi! Noiden kahden seuraksi heitän bring your daughterin joka on tylsä rock rallatus, kuten vaikka heaven can wait tai deja-vu. Killersin huonoin taitaa kyllä olla prodigal son. Gangland ja invaders on kyllä ihan ok rallatuksia. x-factoria ja virtual XI:ä multa ei löydy, mutta kai niissäkin yks tai kaks parempaa biisiä on. Harriksen päätöstä tulen kyllä koskaan tajuamaan laulajan valinnan suhteen. Meinaan kun hakijoitahan oli satoja ja valitsivat sitten huonon rock laulajan jostain wolfsbanesta. Blaze on kyllä petrannut paljon omilla soololevyillään. Ihan ok metallia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815