Jaha, YLE kaivoi taas

Taitaa tuo VTT:n toimialajohtaja Mikko Kara saada ohi verottajan tuloja monikansallisilta öljy-yhtiöiltä, koska haluaa Suomen olevan riippuvainen tuontiöljystä, mitä muutakaan selitystä tälle olisi?
2183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

selLaiNen järjestelmä KUIN katalysaattori kun hyvin tiedetään että parastapa pienentää saasteita on rakentaa polttoaineen syöttö sellaiseksi että ilman ja polttoainen palaminen on kaikkein parasta. ja toinen lisä on tietenkin pienentää kaluston kokoa. eli koko katalysäaattori homma on ollut täyttä kusetusta kuten tuhat muuta asiaa nykyään...

Äänestä

mutta suomalainen metsäteollisuus jakaa lahjuksia niille, jotka puhuvat biopolttoaineita vastaan.

Metsäteollisuus torpedoi jo yhden etanolipolttoaineen tuotantolaitoksen perustamisen. Metsäteollisuus ei halua kilpailua puusta eikä halua päästää muita tekemään kauppaa metsänomistajien kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asijantuntijan esiin. kirjoitti:

Taitaa tuo VTT:n toimialajohtaja Mikko Kara saada ohi verottajan tuloja monikansallisilta öljy-yhtiöiltä, koska haluaa Suomen olevan riippuvainen tuontiöljystä, mitä muutakaan selitystä tälle olisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu