HYVÄT SAARNAAJAT

Tässä ketjussa kerrotaan vain hyviä asioita saarnaajista, muuten olet syypää syntiin ja menet kadotukseen.
5180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

on siunannut minua usein saarnoillaan, joissa on ollut vakavaa nuhtelua ja lempeää armoa.

Äänestä

Suzette Hatting nyt vaikka esimerkiks

Äänestä

vieraili seurakunnassa puhumassa vuosia, vuosia sitten.
Muistan, että oli palavaa tekstiä, ei meinannut penkissä pysyä.

Äänestä

Synti synniksi, armo armoksi, terve evankeliumi

Äänestä

Vaikka en ole koskaan Niiloa nähnyt(olen sen verran nuorempaa ikää) muuta äänitteet ja kirjallisuus on sitä luokkaa että Jumalan armoitettu julistaja.
Niilo puhui nuorille että vanhoille samanarvoisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


POSITIIIVISTA kirjoitti:

Tässä ketjussa kerrotaan vain hyviä asioita saarnaajista, muuten olet syypää syntiin ja menet kadotukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu