Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Live-futiksen palomuurihälytykset??

Tiedustelisin sellasta että kun kattoo ppstreamilla tai sopcastillä livefutista niin tulee jatkuvasti niitä palomuuriin tunkeutumisia ja hälytyksiä. Voiko niistä olla jotain uhkaa ja haittaa tietokoneelle ja miten ne voisi estää??
1235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lataa netistä sygate personal firewall niin sitä ongelmaa ei tule.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksvaantäältä kirjoitti:

Tiedustelisin sellasta että kun kattoo ppstreamilla tai sopcastillä livefutista niin tulee jatkuvasti niitä palomuuriin tunkeutumisia ja hälytyksiä. Voiko niistä olla jotain uhkaa ja haittaa tietokoneelle ja miten ne voisi estää??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu