mihin kohtaan vyötäröä vyö kannattaa iskeä ja miten kireelle? kannattaako maha vetää sisälle vyötä päälle pistäessä? mitä eroa on bodausvyöllä ja voimanostovyöllä? mikä ois hyvä vyömerkki?
voimanostovyö
jotan kysmiä
1815
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Voimannostovyön ja badausvyön ero on niiden leveydessä. Voimanostovyö on kauttaaltaan leveä,bodausvyö vain takaosastaan.
Voimanostovyö on näin ollen tukevampi ja siihen saa kohdistettua paremmin "paineen".
Kyllä maha kannattaa ja pitää vetää sisään vyötä päälle pistäessä.Hyvä "kikka" on käydä makuuasentoon esim.penkille ja laittaa siinä vyö tiukalle. Vatsa menee luonnostaan sisään,kun käyt makuuasentoon.
Vyö asetetaan yleensä tuohon navan korkeudelle ja takaa niin ,että se tukee alaselkää ja TIUKALLE. Ei siitä muuten mitään hyötyä ole, jos se vain roikkuu päällä- Siihen pitää saada painetta varsinkin kyykyssä ja vedossa. Pallealla painetaan vyötä vasten tiukasti varsinkin vedossa.
Tuossa hyvä vyö http://www.voimaharjoittelu.net/safe-usa-nostovyo-p-352.html