patentexia pelkästää käytetty n.5 kertaa..nytten ei kuukautisia ole tullu..mutat johtuneekos se siitä et en ole ehkäisylaastaria käyttänyt kuukautee jos ne menkat ovat sen takia myöhäs..käytin ehkäisypillereitä 3 v ja rengasta puoli vuotta ja laastaria puolvuotta..nytte ollu ilman mitää kuukauden tai no patentexilla siis ollut kuukauden..eikä olla annettu vaikuttaa sen tarpeeksi koskaan kun ei ole jaksannu heh..kuukautisia odotellessa.muilla käynyt näii hassusti?
raskaana
vai eikä raskaana
1551
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
sinä raskaana vai et,hyvät on ainakin mahdollisuudet olla raskaana. Patentex Oval EI riitä yksistään kun on kyse hedelmällisessä iässä olevasta naisesta, ehkäisyksi vaan kondomi sen kanssa.
Ja toiseksi, kuten naurahtaen (miksi naurahtaen?!) toteat,et ole odottanut edes että se sulaisi.
Hassusti? Minä en näe mitään hassua tuossa, vastuuntunnottomuutta sen sijaan tuntuu olevan.
Voit tarkistaa noista muista viestiketjuista tuon Patentex Oval asian, Väestöliitto on ottanut kantaa siihen ja kertonut että sille on luvattu liian suuri ehkäisyteho.
Ja teidän tavallanne käytettynä se tehoon entisestään madaltunut.
Raskauttako te yritätte? Olet lopetellut pillerit, renkaan ja laastarin ja heittäytynyt heikoille jäille,siitä ajattelin josko perheen perustaminen siintelee silmissä.
Jos kuukautisesi ovat myöhässä on hyvin yksinkertainen keino todeta onko raskaana vai ei, ostaa ja tehdä testi tai käydä terv.keskuksessa teettämässä se, veritesti on varma.
Ei kukaan voi täällä tietää onko joku raskaana vai ei, tarkoitit kaiketi olisiko raskaus mahdollinen? Kyllähän se olisi- Jos ette perhettä ole perustamassa niin toivon mukaan kyse on hormonien sekaisin olosta, ei raskaudesta.