Helluntalais saarnaaja tunnusti

Uskossa on voimaa jolla tappaa, vaikka oman vaimonsa. Olikohan vaimo tiellä hurmoshenkisissä saara tilaisuuksissa ?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200608315064135_uu.shtml
5330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Taas ruvetaan yleistämään

Äänestä
  • Vaahto oli valunut suusta kun se höpisi kielillä tekojaan tehdessään.

    Äänestä

  • Liikaa nähnyt kirjoitti:

    Vaahto oli valunut suusta kun se höpisi kielillä tekojaan tehdessään.

    Mitä lapsuudessa tuli nähtyä , suurin osa mukavia ,tuli aika paljon nähtyä kun helluntailaisessa perheessä kasvoin .

    Äänestä

  • eihän uutisessa sanottu, että helluntailaispapit murhaavat vaimojaan vaan vain tuo yksi nimen omaan ja hän sattui olemaan helluntaislaispappi.

    Äänestä

  • 007 kirjoitti:

    eihän uutisessa sanottu, että helluntailaispapit murhaavat vaimojaan vaan vain tuo yksi nimen omaan ja hän sattui olemaan helluntaislaispappi.

    Kumma kun nämä saatanan nulikat kirjoittaa vaan loukkaamistarkoituksissa samaa kaikista uskonnoista ja sitten itketään kun viestit yhtäkkiä häviää?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


murhat ! kirjoitti:

Uskossa on voimaa jolla tappaa, vaikka oman vaimonsa. Olikohan vaimo tiellä hurmoshenkisissä saara tilaisuuksissa ?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200608315064135_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu