niin yllättävän paljon se saa suomessakin julkisuutta ja porua(!)
Omasta mielestäni se on yksi tähän saakka yksi parhaiten tehtyjä sarjoja - varsinkin sarjan käsikirjoituksen taso on loistava ja ei kuvausta voi moittia. Näyttelijät eivät ole mitään tunnettuja ainakaan ennen sarjaa, mutta sopivat kyllä hyvin sarjan kokonaisuuteen. Aivan loistava sarja ja en ole edes viitsinyt kts. sarjaa etukäteen jenkeistä tai ostaa DVD -pakettia vaan odotan, joka torstaita innolla. Nelosen syksyn tv-ohjelma paletti on kyllä todella vahva..LOST, ROOMA, SOPRANOS, DEADWOOD, ALIAS ja uusintana alkava KYLMÄ RINKI ja tauolle menevät 4400(?)
Jos LOST on typerä sarja
7
810
Vastaukset
- Häh!
Kyllä on nuo näyttelijät musta aika tunnetuja:
Dominic Monaghan - Taru Sormusten herrasta
Terry O'Quinn - Alias, West Wing, Salaiset kansiot ym.
Michelle Rodriguez - Hurjapäät, S.W.A.T., Resident Evil
Matthew Fox - Viiden juttu
jne jne...- Virus
..niin eivät nuo näyttelijät kaiken kansan tietoisuudessa suuremmin ole. ana-lucia (hurjapäät) ja eko (muumion paluu, get rich or die tryin) olivat minulle myös ennestään tuttuja.
- klklklk
Ihan tosi? Koska? Kauanko se on tauolla?
- sinitintti
Joo kyllä 4400 jää tauolle ensi jakson jälkee.
Sitä en tiijä millo se palaa tauolta toivon että piaan :) - jenshtu
sinitintti kirjoitti:
Joo kyllä 4400 jää tauolle ensi jakson jälkee.
Sitä en tiijä millo se palaa tauolta toivon että piaan :)Lostissa on myös aika tunnettuja näyttelijöitä, mutta suurin osa on kyllä uusia tuttavuuksia.
- Eshek
Minusta Lost sekä varsinkin 4400 ja Alias ovat naiiveja ja varsin vähän aivoja vaativia sarjoja, tehtynä ohuiden sosiaalisten käsitteiden varaan. Kaikki perusamerikkalaiset kaksinaismoralistiset ja pinnalliset ilmiöt ovat niissä sen verran vahvoina esillä, etten pysty ilman kiukunpurkausta niitä katsomaan.
- ........
Minun mielestäni taas Lost on todella taitavasti tehty sarja. Jos oikein tarkastellaan en ole koskaan kattonut yhtään sarjaa tai elokuvaa joka ei olisi jossain vaiheessa naiivi. Lostin juonen käänteet ovat jotkut ennalta-arvattavia, jotkut taas hienosti rakennettu ja näyttelijät tekevät loistavaa työtä. Tosin olen sitä mieltä että sarjan ei olisi tarvinut jatkaa kolmannelle tuotantokaudella vaan olisi voinut loppua 2. tuotantokauden viimeiseen jaksoon joka selitti asioita varsin hyvin, mutta jätti vielä jotain hämärän peittoon. Uskon että 3 tuontatokausi pilaa sarjan koska siihen pitää mielenkiinnon säilyttämiseksi jälleen tulla uusi palikka. Tietääkö joku muuten onko 3. tuontatokauden jälkeen tarkoitus tehdä vielä 4. tuontatokausi ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1432841Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2782548Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?341502Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.381484- 1211212
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151075Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.317935Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La60922