Chevy Alerosta kone irti?

Kuinka helvetissä Aleron kone lähtee irti ku tuntuu ettei tilaa ole. Se ei mahdu tuleen vaihelaatikosta ulos niin paljoo että pääsis nostaan ylös. Jää perista sentistä ilmeisesti kiinni. Onko mitään neuvoo kun en aiemmin ole näiden kanssa pelannu?
3342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nykysuuntauksen mukaisesti irroitetaan koko etukelkka.
Sitten kori nostetaan ylös.
Siinä se moottori on vaihteistoineen ja helppo irroittaa.
Tuo etukelkkahan on vain neljällä pultilla kiinni.

Äänestä

automaatti, löysäsitkö turbiinin irti vetolevystä? Työnnä turbiini niin pitkälle vaihdelaatikkoa kohti kuin se menee, sen kuuluu jäädä laatikkoon kun kone irroitetaan. Takaisim laitettaessa sama juttu, turbiini ensin laatikkoon ja kone paikoilleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pöntine kirjoitti:

Kuinka helvetissä Aleron kone lähtee irti ku tuntuu ettei tilaa ole. Se ei mahdu tuleen vaihelaatikosta ulos niin paljoo että pääsis nostaan ylös. Jää perista sentistä ilmeisesti kiinni. Onko mitään neuvoo kun en aiemmin ole näiden kanssa pelannu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu